Subscribe Now
Trending News
24 Haz 2024

Blog Post

Sperm Sayısını Artıran Besinler
Wellness

Sperm Sayısını Artıran Besinler 

Soyunuzun devamı için, spermlerinize ve onların sayılarına iyi bakmalısınız. Onlara iyi bakmak demek, geleceğe ve yeni nesillere iyi bakmak demektir.

Çocuk sahibi olmak aslında görünenin aksine çok da kolay değildir. Birçok etken çocuk sahibi olmanıza engel olabilir. Bunlardan biri de sperm sayınızın az olması. Bunun için sperm sayınızın artmasını sağlayacak besinler tüketmenizde fayda var.

Ceviz: Omega 3 yağ asitleri açısından zengindir. Yapılan araştırmalara göre cevizdeki yüksek omega 3 spermin hayatta kalma süresini, büyüklüğünü ve şeklini etkilemektedir.

Yaban mersini: Antioksidan içeren yaban mersini bu sayede sağlıklı sperm üretilmesini sağlar.

Nar: Nar da adeta bir antioksidan cephanesi gibidir. Libidoyu arttırır, sperm oluşumuna faydalıdır, sperm kalite ve sayısını arttırır.

Muz: İçeriğindeki bromelain enzimi ile oldukça güçlü ve etkili bir sperm artırıcı yiyecektir. Günde bir muz yemeniz spermleriniz üzerinde olumlu etkide bulunacaktır.

Avokado: İçeriğinde bulunan temel yağ asitleri ve antioksidan maddeler sayesinde seks hormonlarının üretimini hızlandırıyor. Sperm miktarında önemli artış sağlayan bu tropikal meyve, haftada 3 kez tüketildiği takdirde, iki hafta içerisinde sonuç vermeye başlıyor.

Related posts

Bir yanıt yazın