Subscribe Now
Trending News
16 Tem 2024

Blog Post

30 Yaşını Aşmış Erkeklerin Yapmaması Gerekenler
Cinsellik & Kadınlar

30 Yaşını Aşmış Erkeklerin Yapmaması Gerekenler 

30’lu yaşlarını geçmiş bir adamsanız, artık bazı huylarınızdan vazgeçmeniz gerek. 

1- Güzel Bir Kadının Yanında Utangaç Davranmak

Kendiniz olun. En kötü ihtimalle sizden hoşlanmayacaktır. En iyi senaryo ise: “Hadi sana geçelim” demesi.

2- Müzikte Aşırı Seçici Olmak
Müzik her haliyle güzeldir. Çok fazla seçici davranmaya gerek yok. Spotify’ı açın ve çekinmeden dünyada en çok dinlenen 50 şarkı listesini dinleyin.

3- Arkadaşınızın Taşınmasına Yardım Etmek

Dev kanepeleri ve ev eşyalarını bedava pizza ve bira karşılığında dördüncü kata  taşıdığınız dönemler geride kaldı. Arkadaşınıza artık bir nakliyat şirketiyle anlaşabileceğini hatırlatın.

4-İşi Asmayı Bırakmak

Yaşımız kaç olursa olsun, hastalık bahanesiyle işe gitmeyip evde miskinlik yapmanın zevki hiçbir zaman azalmaz.

5- Dans Pistinden Uzak Durmak
İnsanların sizi fark etmemesi için bir köşede saklanmak, özgüvensiz ergenler için bir seçenek olmaktan öteye gitmemeli.  Muhteşem bir dansçı olmamanız kimsenin umurunda değil, sizin de olmasın. Size gülecek insanlar sadece piste çıkacak cesareti olmayan korkaklar olacak. Onları da zaten boş verin.

6- Doktora Gitmekten Kaçmak
Yaş ilerledikçe sağlık sorunlarını daha çok ciddiye almaya başlamalısınız. Doktora gitmeyi kimse istemez ama konu sağlığınız ise riske girmeye hiç gerek yok.

7- Partide Dağıtmak

Yirmi yaşında bir ev partisinin sabahına sadece boxer’ınızla ve kendikusmuğunuzda uyanmak ilginç bir hikâye olabilir. Ama otuzdan sonrabu sizi tekrar partiye çağrılmayacak bir insan yapar.

8- “İşimden Nefret Ediyorum Ama…” Demek

Ne aması? Hayat çok kısa. Bugün nefret ettiğiniz işiniz bundan on sene sonra sizin için tek seçenek olabilir. Hâlâ şansınız varken yeni seçenekler üretmeye bakın.

9- Interrail’e Çıkmak

Bunun için 20’li yaşların ortasında birçok fırsatınız oldu ve yapmadınız. Keşke yapsaydınız. Ama inanın 30’dan sonra bunu “ölmeden yapılacaklar” listesine eklediğinize pişman olacaksınız. Interrail şartları 20’li yaşlarda eğlenceli olabilir ama 30’lu yaşlarda işkencedir.

10- Gençken Gitar Çalmayı Öğrenmediğiniz İçin Pişman Olmak

Daha iyi bir fikrimiz var. Gitar çalmayı öğrenmeye ne dersiniz?

11- Sosyal Medyada Herkese Laf Yetiştirmek

Kimsenin ama kimsenin sizden siyaset, spor ya da başka bir konuda akıl almaya ihtiyacı yok. Dahası, insanların fikirleri öyle kolay kolay değişmez ve siz anlamsız bir tartışmaya girdiğinizle kalırsınız. Sosyal medyada katılmadığınız bir fikir okuduğunuzda sadece gülün ve geçin.

12- “Ben Asla Porno İzlemem” Demek

Yetişkin bir adamsınız, kimseye sağ elinizi kullanmanıza rağmen farenin neden solda durduğunu açıklamayaçalışmak zorunda değilsiniz. Eğer birinin bununla sorunu varsa,başka bir bilgisayar kullanabilir.

13- Yatma Saatini Kaçırmamak

Asla “Olmaz, uyku vaktim geldi” cümlesini kurmayın. Evren akşam saat 10’dan sonra da harika fırsatlar sunabilir. Biliyoruz, artık geç yattığınızda ertesi gün çok zor geçiyor. Ama bazı geceler buna değer.

Related posts

Bir yanıt yazın