Subscribe Now
Trending News
03 Ara 2023

Blog Post

İLK BULUŞMADA YAPILAN EN BÜYÜK BEŞ HATA
Cinsellik & Kadınlar

İLK BULUŞMADA YAPILAN EN BÜYÜK BEŞ HATA 

İlk buluşmanızdan sonra bir daha seni aramadı mı? Neyin kötü gitmiş olabileceğini düşündün mü? Yani, elbette ki düşünmüş hatta muhtemelen küplere binmişsindir. İşin kötü tarafı kadınlar bu tip konularda “sebep” göstermezler çoğunlukla. Fakat biz güvendiğimiz ve tanıdığımız kadınlara da sorduk ve küçük bir “olası sebepler listesi” çıkardık ve öne çıkan beş tanesini derleyip topladık…

Unutma ki kadınların senden başka alternatifleri de var. Çoğunlukla vardır. Ayrıca bir “ilk buluşma” onlar için senin zannedebileceğinden çok daha önemlidir; muhtemelen saatlerce ne giymesi gerektiğini düşünmüştür. Yani beklentisi yüksektir. Onca alternatif arasında, basamakları hızla çıkarak o noktaya gelmiş olman elbette ki bir avantaj ancak işte kadınların o beklentilerini boşa çıkarırsan da, bu bir dezavantaja dönüşür. Daha “büyük” kaybedersin. Yani, ilk izlenim önemli derler ya; gerçekten çok önemlidir. İşte o ilk izlenimi doğru biçimde vermek istiyorsan bu beş kritik noktayı sakın kaçırma!

Çok dinle, az konuş. Bir kadın için sürekli kendinden bahseden bir erkek kadar itici bir şey yoktur. Kadınlar aptal değildir, hatta çoğunlukla o kadar zekilerdir ki, senin kendini aptal durumuna düşürmeni izleyip, bununla eğlenirler. Az konuşman, bir yandan da bir çeşit “gizemli erkek” portresi çizmene yardımcı olacaktır; ki bu kadınların en sevdikleri şeylerden biridir. Seni keşfetmeye çalışmasını izleyerek, sen onunla eğlen! İşte çekici olmak budur!

Adab-ı muaşeret kurallarını sakın unutma, Bir yere girerken, kapıyı açıp ona yol vermek, oturacağı sandalyeyi çekip yer göstermek ana centilmenliğin o en gizli puanlarını kazandıracaktır. Bunları yaparken kendini bir çeşit modern çağ şövalyesi gibi de hissetmene lüzum yok, bunların çok doğal ve “olması gereken şeyler” olduğunu unutma.

Buluşmaya giderken bir “damat” gibi görünmene gerek yok. Kendini komik duruma düşürme. Tıraş ol, temiz giyin, tırnaklarını kes, giysilerinin ütülü olmasına özen göster ve en önemlisi “taze bir nefes” ile git.

Hazırlıklı ve planlı git. Yani hazırlıktan kastımız doğru giyim falan değil. Nereye gideceğinizi, ne zaman gideceğinizi, sonrasında ne olacağını evvelden tasarlamış ol. Hele ki sen onu davet ettiysen. Daha ilk buluşmada ne yapacağını bilmeyen bir erkek, inan, hiç de doğru bir izlenim bırakmaz. İlk buluşmada yolunu kaybeden ve bir anda ortalıkta kalakalan bir erkek hiç de güvenilir biri değil!

İlk buluşma, eski sevgililerden, aşk ve cinsellik hakkındaki görüşlerden ya da karanlık sırlardan bahsedecek doğru zaman değil kesinlikle. Unutma ki, karşındaki seni daha iyi tanımak için burada. Hobiler, amaçlar, ilgi alanları falan ne güne duruyor? Belki biraz internet çalışması (Facebook beğenileri, Twitter paylaşımları, vs…) sana “konu açmada” kolaylık sağlayabilir; aklında olsun.

Ve buluşma sonrası… Ona ne kadar iyi vakit geçirdiğini ve neden mutlu olduğunu anlat. Eve vardığında arayacağını söyle. Yani özetle, “Bu hikaye burada bitmesin!” de… Kadınlar, geleceğe sakin ve kendinden emin yaklaşan erkeklere daha da güven duyarlar…

İşte en önemli ipucu da, bu cümlede yatıyor: Ona güven ver. İlk buluşmada kazanabileceğin en büyük şey, işte budur.

Related posts

Bir cevap yazın