Subscribe Now
Trending News
20 Nis 2024

Blog Post

Hennessey Venom F5 Dünya’nın En Hızlısı Olmaya Aday Oldu!
Otomobil

Hennessey Venom F5 Dünya’nın En Hızlısı Olmaya Aday Oldu! 

Hennessey firmasını ne kadar tanıyıp tanımadığınızı veya böyle bir şirketin var olduğunu bilip bilmediğinizi bilmiyoruz. Hennessey muhtemelen fazla duymadığınız 1991 yılında kurulmuş Amerikan otomobil devidir. Hızlı ve pahalı araçlar üretir.

Hennessey’in yeni tanıttığı aracı Venom F5, saatte 482 km hıza ulaşabilmesi Dünya’nın en hızlı otomobili ünvanını Bugatti Chiron’un elinden alması anlamına geliyor.

Hennessey ürettiği Venom F5’in maksimum hız olarak 482 km/s çıkabileceği konusunda oldukça iddialı görünüyor.

Güçlü kasırgalardan birisinin adını alan Hennessey Venom F5, rakiplerine oranla daha hafif olduğu için aracın ön kısmından başlayarak rüzgarı en iyi şekilde kullanmak üzere tasarlanmış. Aldığımız bilgiye göre aracın en çok karşılaştırıldığı rakibi olan Bugatti Chiron’a göre 500-550 kilo daha hafif olduğunu söyleyebiliriz.

1500 beygir gücünde motora sahip olan Venom F5’in pistte 0-100 km hıza ulaşmasının 2 saniye süreceği tahmin ediliyor.

Bundan kısa bir süre önce 300 km/s hıza ulaşabilen araçlar için çok hızlı diye şaşırıyorken bugün geldiğimiz noktada otomobillerin saatte 500 km hıza ulaşması hatta bu hızı da aşması düşünülüyor. Otomotiv devi şirketlerin hız konusunda da birbirleri ile yarıştığını düşünecek olursak bu hızları yapabilen araçları görmemiz mümkün olabilecek.

Related posts

Bir cevap yazın