Subscribe Now
Trending News
22 Şub 2024

Blog Post

En İyi Kondom Nasıl Seçilir?
Cinsellik & Kadınlar

En İyi Kondom Nasıl Seçilir? 

Prezervatifler genellikle gebelikleri önlemek için kullanılıyor olsa da prezervatif seçiminin iyi yapılması gonore gibi cinsel yollarla bulaşan hastalıklardan da korunma da önemli bir rol oynar. Kondom seçimi yaparken tercihlerin iyi belirlenmesi gerekir ve hem zevk almanızı hemde korunmanızı sağlayacak bir prezervatif seçmeye özen göstermelisiniz.

Seks sırasında prezervatif istenmeyen durumların önüne geçmek için kullanılıyor olsa da bu konuda prezervatiflere güvenmemek gerekir. Prezervatif kullanarak seks yapmak yağmurlu havada yağmurluk giyerek sokağa çıkmaya benzetilir. Kısmen doğru bir benzetmedir. Yağmurluk sizin tamamen kuru kalmanızı sağlamaz ancak büyük ölçüde işe yarar.

Elbette istenmeyen ebeveynlik gibi durumları önlemenin tek yolu prezervatif kullanmak değildir. Birlikte olduğunuz kişinin gebeliği önleyen haplardan almasını da isteyebilirsiniz. Çocuklar güzeldir ancak çocukla gelen sorumlulukları almak istemeye bilirsiniz. Tabi ki bir de ilişkiye girdiğiniz partnerinizle ne kadar uzun bir ilişki düşündüğünüze göre bu durum değişiklik gösterebilir.

Dediğimiz gibi ne kadar korunuyor olursanız olun istenmeyen bir gebelikle her zaman karşılaşma riskiniz vardır. İyisi mi yanlış anlaşılmaların önüne geçmek için her şeyi en baştan konuşun. Çünkü ilişkiler güven ve iletişimle mümkün oluyor.

Tüm bu durumlar prezervatif üreticilerinin büyük bir endüstri oluşturmasının sebepleri olarak gösterilebilir. Sürekli olarak yeni kondomlar üretilerek zevk ve korunma maksimum düzeyde tutulmaya çalışılıyor. Bu kadar çeşit ve çok fazla marka olmasından dolayı bu yazımızda kondom seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiğini sizlerle paylaşmak istedik ki kendiniz için en iyi kondomu seçin.

Prezervatif seçimi için penis boyu nasıl ölçülür?

Prezervatif seçimi yaparken boyut konusu en çok sıkıntı çekilen konuların başında gelir. Deneme yanılma yaparak bir çok prezervatif alıp deneyip başarısız olmaktansa alışverişe başlamadan önce kendinizi ölçmeniz sizi büyük bir dertten kurtaracaktır.

Bu işlem için birkaç ufak araç gerece ihtiyacınız olacak:

  • Cetvel, ip ya da mezura
  • Kalem
  • Kağıt

Tahmin edebileceğiniz gibi bu işlemi yapacaksanız penisiniz dik pozisyonda olması gerekiyor.

  1. Çevresini ölçün! Bu iş için ip veya mezura kullanın. Penisin en kalın yerinden çevresini ölçün. Bunun için mezurayı penisinizin etrafına sarın.
  2. Boyunu ölçün! Cetvel veya mezurayı penisinizin en kök noktasında uç noktasına kadar tutup ölçün. Bu işlem içinde ip kullanırsanız daha sonrasında ipi bir cetvelin üzerine koyarak işinizi görebilirsiniz.

 

Related posts

Bir cevap yazın