Subscribe Now
Trending News
22 Nis 2024

Blog Post

Bu Güzel Çift İşlerini Bıraktılar ve Tekneleriyle Dünyayı Geziyorlar!
Eğlence

Bu Güzel Çift İşlerini Bıraktılar ve Tekneleriyle Dünyayı Geziyorlar! 

Hepimiz işlerimizi bırakıp başka bir hayata atılmanın hayallerini kurarız ve neredeyse hiç birimiz bunu başaramayız. Fakat onlar başarmış! 

29 yaşındaki Charlie Smith ve 34 yaşındaki nişanlısı ‘Captain’ (tekne kullanan birisi için uygun bir isim!) hayat tercihlerini denize açılmaktan yana kullanmışlar.

Captain aslında bir mimari tasarımcı. Charlie ise hem bir model, hem de ITV kanalında hava durumu spikeri. Fakat onlar dünyayı deniz yoluyla gezmek gibi bir hayalin peşindeler ve Mayıs ayından beri denizdeler. Daha önce kısıtlı bir denizcilik deneyimleri olmasına ve hiç uzun süre denizde yaşamamış olmalarına rağmen rüya gibi bu hayatı kovalamaktan vazgeçmemişler.

İşlerinden ayrıldıktan sonra New Jersey’de bulunan evlerini satmışlar ve tekneleriyle denizlerde yol almaya başlamışlar. Şimdiden Batı Akdeniz, Fransa, İspanya, İtalya, Elba, Korsika ve Balearic Adaları’nı gezmişler bile. Şimdiden Avrupa’nın güzel sahillerini gezen ikilinin günleri hamakta güneşlenmek, kitap okumak, müzik dinlemek, sahillerde gittikleri yeni yerleri keşfetmek ve dalmak gibi aktivitelerle geçiyor.

Bu fikirleri uzun süredir düşündüklerini söyleyen çift sırt çantalarını alıp, dünyanın çeşitli yerlerinde hostellerde yatmanın kendilerine uygun olmadığına karar vermişler. Denizin onları çağırdığını fark ettikten sonra evlerini satmışlar ve yerine ‘Silver Paws’ isimli yüzer bir ev almışlar.

2010 yılında tanışan ve 2013 yılında nişanlanan ikilinin ciddi evlilik planları varmış. Fakat bir noktadan sonra bu harcamaları daha güzel yapabileceklerine karar vermişler ve evlerinde ihtiyaçları olmayan her şeyi satmışlar.

“Düğün için birikimimiz ve planlarımız vardı fakat o parayı tekneyi alırken kullanmaya karar verdik.” diyorlar.

Çok fazla yeri görmek istemelerine rağmen risk almak istemiyorlar. “Acelemiz yok çünkü sıkıntılı durumlar da yaşayabiliyoruz.” Hem deniz ve hava durumları, hem de insanlarla yaşadıkları sıkıntılar da olsa şikayetçi değiller. “Her marinada Wi-Fi olduğu söyleniyor ama gittiklerimizin çoğunda çalışmıyor.”

Şu an tekneleri Barcelona’da fakat Christmas tatili için ailelerinin yanına Jersey’e gideceklerini söylüyorlar.

Bu güzel çiftin maceralarını Instagram adreslerinden takip edip, bizim gibi imrenebilirsiniz.

Related posts

Bir cevap yazın