Subscribe Now
Trending News
23 Tem 2024

Blog Post

Kadınlar Neden Orgazm Taklidi Yapar?
Cinsellik & Kadınlar

Kadınlar Neden Orgazm Taklidi Yapar? 

Bunu söylemek pek hoşumuza gitmiyor ama kadınlar orgazm taklidi yapıyor. Hem de %36’sı bunu yapıyor.

“Oh, evet, devam et, en iyisi sensin!” ya da belki değilsin… Peki neden bunu yapıyorlar? Nedeni önce kendinize sorun. Onlar oscarlık performans sergileyip sizi yanıltabilir. Siz kendinizi gerçekten bir seks makinesi olarak görebilirsiniz. Fakat bu durum öyle olmayabiliyor.

Kadınların orgazm olma süresi erkeklere oranla biraz daha fazla. Genellikle cinsel ilişkinin 10 ile 30. dakikaları arasında orgazm olan kadınlar bazı durumlarda partnerlerini kandırabiliyor. Çünkü kimi zaman uykusuzluk, stres, kendini beğenmeme, performans kaygısı, partnerinin çabuk boşalması kadınların orgazm olamamasına ve orgazm taklidi yapmasına neden olabiliyor.

Peki kadınlar neden dürüst davranmıyor ?

Bir erkek bir kadını orgazma taşıdığında, sadece onu izlemekle yetinmez, aynı zamanda kendisi de zevkin doruklarına ulaşır. Bir kadın erkeğini tatmin etmeye çalıştığında, güler yüzlü bir ifade takınması erkeğin egosunu arttırır, onun gururunu okşar. Ayrıca bunu yaparak sorun çıkartmayan bir eş görünümü verirler. Sorun çıkartan bir eş görünümü vermek istemezler çünkü terk edilme kaygısı taşırlar. Kadınlar için bir erkeği cinsel yönden doyurmak demek, işin yarısını başarmak anlamına gelir. Bir kadının erkeğini uzun süre yatakta tutması demek, onun için  aslında büyük bir meydan okumadır.

Erkeğine “orgazm olamıyorum” demesi gerçekten cesaret ister. “Orgazm olamıyorum” diyen bir kadın; tutucu, iktidar meselesini önemseyen erkeğini kendi eliyle kaybetmeye davetiye çıkarır. Bunun nedeni ne olursa olsun, erkek bu durumu kendi üzerine alacak, kendi başarısızlığı zannedecektir. Yani anlayacağınız aşağı yukarı her kadın bazen orgazm taklidi yapıyor.

Related posts

Bir yanıt yazın