Subscribe Now
Trending News
18 Haz 2024

Blog Post

Başarılı Adamlar Günlerini Böyle Kolaylaştırıyor
Wellness

Başarılı Adamlar Günlerini Böyle Kolaylaştırıyor 

Gün boyu sürecek motivasyonun tarifini veriyoruz.

YOLUNDA GİDEN ŞEYLERE ODAKLANIN

Üstünüzdeki yorganı atmadan önce, birkaç dakika ayırıp hayatınızda olduğu için şükrettiğiniz üç ila beş şeye odaklanmaya çalışın; harika işiniz ya da yanınızda uyuyan kadın gibi. Yapılan bir araştırmada, şükür günlüğü tutan sağlık çalışanlarının kendilerini daha az stresli ve daha az depresif hissettiği görüldü.

HER SABAH YATAĞINIZI TOPLAYIN

Amerikan Ulusal Uyku Derneği istatistiklerine göre, her üç erkekten biri yatağını sürekli olarak dağınık bırakıyor. Siz onlardan biri olmayın. Önemsiz gibi görünse de, dağınık yatak aslında sabahın ilk zorlu işini temsil ediyor. Yatağınızı toplamak, günün geri kalanında sizi izleyecek bir aksiyon ve iş bitirme hissi yaratır.

ZİHNİNİZİ TERLEYEREK UYANDIRIN

İşe spordan çıkıp gelen enerjik adamlara imrenmekte haklısınız. Hollandalı bilim insanlarına göre, sabah antrenmanı irade gücünüz ile beyninizin planlama ve odaklanma becerisini geliştirmeye yardımcı olabiliyor. Başarılı bir iş hayatı istiyorsanız, sabah sabah soluğu spor salonunda almanız için epey geçerli bir sebep.

KENDİNİZE BİR AMAÇ EDİNİN

İşe gitmeden önce, hangi uzun vadeli hedefe (büyük bir projeyi tamamlamak ya da profesyonel ağınızı kurmak) odaklanacağınıza karar verin. Bu hedefle ilgili üç görevi bir yere not alın. Onlar gününüzün öncelikleri olsun. Aksi halde dikkatinizin dağılması çok kolay olur. Gerçek bir ilerleme kaydetmek için büyük düşünmelisiniz.

Related posts

Bir yanıt yazın