Subscribe Now
Trending News
18 Haz 2024

Blog Post

Yeni Hyundai i30
Otomobil

Yeni Hyundai i30 

Hyundai’nin yeniliklerinin habercisi olan i30 modeli, üçüncü jenerasyonuyla rakiplerinin karşısına çıkıyor. Yeni tasarımı ve zengin donanımıyla sınıfındaki dengeleri altüst edeceğe benziyor.

Hyundai’nin hem “i” serisindeki ilk modeli hem de C segmentindeki Hatchback kasa yapısına sahip ilk modeli olan i30 modeli, üçüncü jenerasyonuyla bu kez de markanın yeni tasarım anlayışının ilk temsilcisi. Hyundai, çok daha sportif ve güçlü tasarım detaylarına sahip olan araçta, en üst donanım seçeneğiyle sahip olabileceğiniz adaptive cruise control ve yorgunluk tespit sistemi ile marka içinde birçok ilke imza atmış durumda.

Tamamen yenilenen araçta, altıgen şeklini koruyarak yenilenen büyük ön ızgara detayı ve full LED projeksiyon far grubu dikkat çekiyor. Eskisine göre bir miktar genişletilip alçaltılan araç, kaslı hatlarıyla daha sportif bir görünüme kavuşmuş. Aracın iç kısmındaysa yatay tasarım hatları tercih edilmiş.

Yenilenen üç kollu, ele oturan, fonksiyonel direksiyon simidinin arkasındaki kulakçıklar sayesinde 7 ileri DCT otomatik şanzıman kontrol edilebiliyor. 136 BG ve 300 Nm güç üreten 1,6 litrelik dizel motor aynı zamanda 6 ileri manuel şanzımanla da tercih edilebiliyor. Aynı zamanda 1,4 litrelik turbo ya da atmosferik benzinli motor seçenekleri de sunuluyor. Dört farklı donanım paketine sahip olan aracın en üst donanım paketinde şerit takip asistanı, kör nokta takip sistemi ve değiştirilebilir sürüş modları gibi elektronik yardımcılar bulunuyor. Açılabilen panoramik cam tavan ile tercih edebileceğiniz aracın daha geniş ve ferah bir yaşam alanı sunduğu söylenebilir. Orta konsolun üst kısmına yerleştirilen hassas ve hızlı 8 inç multimedya ekranı da son derece fonksiyonel.

Eski modele göre yüzde 53 daha güçlü bir çelik kullanılırken, 28 kilo hafifleyen yeni Hyundai i30, yeni tasarımı ve zengin donanımlarıyla Avrupalı rakiplerinin karşısına çok daha güçlü bir şekilde çıkıyor.

Related posts

Bir yanıt yazın