Subscribe Now
Trending News
20 Nis 2024

Blog Post

Geri Dönüşünü Vegan Beslenmeye Borçlu
Wellness

Geri Dönüşünü Vegan Beslenmeye Borçlu 

34 yaşındaki İngiliz forvet Jermain Defoe, bu sezon yükselen performansını meğer vegan beslenmeye borçluymuş.

Geçtiğimiz pazar günü, Premier Lig ekiplerinden Sunderland’de forma giyen Jermain Defoe, 2018 Dünya Kupası Elemeleri’nde İngiltere Milli Takımı formasıyla Litvanya ağlarını sarsmış ve bu sezon ligde yükselen performansını milli takıma da taşımıştı. Defoe, 34 yaşında olmasına rağmen bu sezon adeta patlama yaşıyor. Zira kendisinin şu ana kadar Premier Lig’de 14 golü bulunmakta.

Defoe futbol kariyerine uzun yıllar devam etmek istiyor. Bu amaçla da hem toparlanmaya hem de beslenmesine dair ilginç teknikler uyguluyor. Masaj ve kriyoterapi uygulaması ile dinlenme günlerine gereken önemi veren Defoe’nun bir diğer sırrı ise beslenme planı. Çünkü Defoe, vegan beslenme planı uyguluyor!

Defoe, bu durumu komik bulmuyor değil. Çünkü annesinin evine ne zaman gitse, sofrada hayal edebileceğiniz tüm et çeşitlerini bulabileceğinizi söylüyor.

Vegan beslenme konusunda Defoe’yu ikna eden ise kız arkadaşı olmuş. O da kız arkadaşından aldığı tavsiyeyi uygulamaya geçirmiş ve yaşam tarzını başarılı bir şekilde değiştirivermiş. Onun için asıl olan gollerin onda yarattığı duygular olduğu için, hiçbir şeyden vazgeçmekte zorlanmadığını söylüyor.

Bir zamanlar yediği o somon ızgaralardan, yumurtalardan ve süt ürünlerinden vazgeçmiş. Maç günleri hariç nadiren kahve içiyor.

Maçların ardından kendisini iyi hissediyor. “Çabalıyorum. Hala antrenmanlardan keyif alıyorum ve elimden geldiğince de oynamaya devam etmek istiyorum. Bu yüzden de gol atmama ve performansıma yardımcı olacak en iyi şey neyse, onu yapmaya çalışıyorum.”

Aklınızdan şunların geçtiğini duyar gibiyiz: “Vegan beslenme uygulayıp Defoe nasıl yeterli miktarda protein alabiliyor?”. Men’s Health olarak biz bifteğe bayılıyoruz ve size de sık sık tabağınızı bol etle doldurmanızı söylüyoruz. Fakat şunu da eklemek boynumuzun borcu: Hem vegan olup hem de sporcu olmak imkansız değil!

Her ne kadar vegan beslenmenin protein, B12 vitamini ve omega-3 gibi besin eksikliklerine yol açma riski olsa da, Men’s Health Beslenme Danışmanı Mike Roussell, doğru takviyelerle çoğu problemin ortadan kalkabileceğini söylüyor.

Doğru besinleri tercih etmek de işe yarayacaktır.Çoğu vegan, yerfıstığı ezmesi, fasulye, bakliyat ve vegan protein tozu tercih ediyor.

Vegan beslenme herkes için uygun olmayabilir. Aynı zamanda spor da yapıyorsanız, beslenmenize oldukça fazla konsantre olmanız gerek. Gördüğümüz gibi Defoe performans konusunda hiç sıkıntı yaşamıyor.

Related posts

Bir cevap yazın