Subscribe Now
Trending News
21 Tem 2024

Blog Post

Yatakta Kriz Yönetimi
Cinsellik & Kadınlar

Yatakta Kriz Yönetimi 

İşler sarpa sardığında ne yapmalı? Bunu bize en iyi bir kadın anlatabilir dedik ve sorduk.

İtiraf edelim, çoğu erkek için yataktaki performansı gerçek bir gurur meselesidir. Bu yüzden bu alanda yaşanan aksaklıklar oldukça moral bozucu olabilir. İşin kötüsü, bu o anda sizi arzulayan bir kadın için de gerçek bir hayal kırıklığıdır. Ama erkekliğinizin cenazesini kaldırmaya da gerek yok. Ereksiyon sorunları doğanın ve yaşamın bir parçasıdır ve herkesin başına gelebilir. Bu yaşandığında zamanı geri alamayacağınıza göre, yapılacak en akıllıca iş sonrasındaki stratejinizi belirlemektir. Bu konuda bir kadından yardım istedik ve bu zor durumda neler yapmamız gerektiğini sorduk, o da anlattı.

SORUNUN ONUNLA İLGİSİ OLMADIĞINI ONA SÖYLEYİN.

Tabii bu doğruysa. Eğer size çekici gelmeyen biriyle seks yapmaya çalışıyorsanız, zaten sorununuz daha da derinlerde yatıyor demektir. Şimdilik durumun bu olmadığını farz edelim. Diyelim ki arzuladığınız bir kadınla birlikteyken bunu yaşadınız. Öncelikle şunu unutmayın, kadınlar güvensizdir, konu özellikle de seks olduğu zaman. Bu yüzden eğer bizimle seks yapıyorken bir anda durursanız, bu işteki payımızı düşünmeye başlarız. Bu durumda yapmanız gereken ilk şey, bizi gerçekten çekici bulduğunuzu, harika bir vücudumuz olduğunu, sadece fiziksel olarak değil duygusal olarak da sizi etkilediğimizi anlatmaktır. Kısacası, az önce yaşananın bizimle alakası olmadığını bilmemiz gerekiyor. Psikolog ve seks terapisti Holly Richmond’a göre, böyle durumlarda kadınların sık yaptığı hatalardan biri, kendisiyle alakalı olduğunu düşünmektir. “Aslında yüzde 99 sorun kadında değildir. Bu konuda çalıştığım birçok erkek partnerini gerçekten çekici bulduğunu açıkça söylüyor” diyor. Peki sebep ne? Richmond’a göre çoğu zaman endişe, haddinden fazla heyecanlanma ve daha önce böyle bir sorun yaşadıysa tekrar etme korkusu, ereksiyon probleminin en sık rastlanan nedenleri arasında.

SORUNU FAZLA İÇSELLEŞTİRMEYİN.

Biliyoruz, utandınız ve bu çok normal. Bu utanma durumuna hemen son vermek imkânsız ama fazla uzamasına da gerek yok. Bu konuda gereğinden fazla kendinizi üzmek, sürekli özür dilemeye çalışmak ve yakınlaşmaya tamamen son vermek, yapılabilecek en kötü şeyler.
Seks terapisti Jennifer Valli birçok insanın cinsel penetrasyonu gerçek seks olarak, diğer her türlü cinsel aktiviteyi ise ikinci sınıf seks olarak gördüğünü söylüyor ve şöyle diyor: “İnsanlar erkeklerin yarı sertleşmiş bir penisle de boşalabileceğini ve birçok kadının orgazm olmak için penetrasyona ihtiyacı olmadığını unutuyor. Hal böyle olunca, iki taraf da başarısızlık korkusu yüzünden tüm yakınlaşmayı sonlandırıyor. Bir erkeğin partneri ne kadar rahatsa, erkek için de işler o kadar
kolay olur. Çünkü endişe bulaşıcıdır.”

ZEVKTEN VAZGEÇMEYİN.

Daha önce de söylediğim gibi, yapabileceğiniz en kötü şey her şeyi tamamen durdurmak. Yelkenleriniz rüzgâr almıyor olabilir ancak bizim için durum hiç de öyle değil. Hâlâ sizi istiyoruz. Birlikte zevk almanın penetrasyon dışında yüzlerce başka yolu var ve daha önemlisi, bu esnada tekrar ereksiyon yaşamanız da olası. Seks terapisti Lawrence Siegal de aynı fikirde: “Ellerimiz, parmaklarımız, dilimiz var ve bu iki taraf için de farklı yollardan zevk almayı keşfetmek için fırsat olabilir.”

EĞER DURUM KRONİKSE, YARDIM ALMAKTAN ÇEKİNMEYİN.

Sertleşme probleminin her erkeğin başına gelen, doğal bir sorun olduğundan zaten bahsettik. Ancak bu sürekli olmaya başladıysa, psikolojik ya da medikal yardım almakta hiçbir sorun yok. Seks danışmanı Ian Kerner, ereksiyon sorununun genç yaşlarda genellikle duruma bağlı ortaya çıktığını söylüyor: “Eğer 30’larında bir adam sürekli bunu yaşıyorsa, aldığı bir ilacın yan etkisi ya da sağlığıyla ilgili başka bir sorun kaynaklı olması hayli muhtemel.” Örneğin ereksiyon problemleri kalp sorunlarının ilk semptomlarından biri olabilir. Haddinden fazla mastürbasyon da yine bu soruna yol açan sebeplerden biri. Yaşam biçiminin de
ciddi etkileri olabileceğini unutmamak gerekiyor. İçki, sigara, beslenme düzeni bu konuda olağan şüphelilerden. Sebep ne olursa olsun, hepsinin bir çaresi var. O yüzden bir uzmana danışmaktan çekinmeyin.

Related posts

Bir yanıt yazın