Subscribe Now
Trending News
14 Tem 2024

Blog Post

Vizesiz Gidilecek En Güzel Ülkeler
Eğlence

Vizesiz Gidilecek En Güzel Ülkeler 

Hepimizin hayali çantamızı alıp yola çıkmak! Ancak bu yolda bazı talihsizliklerle karşılaşabiliyoruz. Özellikle vize zorunluluğu yurt dışı gezilerinin önündeki en büyük engel! Sizin için vize zorunluluğu olmayan, biletinizi alıp gidebileceğiniz en güzel ülkeleri derledik.

Ukrayna

Ukrayna Türkiye’den vize istemeyen ülkelerden bir tanesi. Gece hayatının canlılığı ve ucuzluğu bakımından da Türkler tarafından tercih edilen Ukrayna’da, hem doğal güzellikleri hem de şehirlerinin mimari yapısı görülmeye değer.

Meksika

Meksika yalnız mimari yapısı için değil, yeni, bambaşka bir kültür tanımak, gözümüzü farklılığa açmak için mutlaka gidilmesi gereken ülkelerden bir tanesi. Meksika’da tamı tamına 68 resmi dil vardır, bu da bu insanların ne kadar hoşgörülü, saygılı olduklarının bir göstergesidir. Ayrıca Meksika’da sanatçılar vergilerini nakit olarak değil, uğraştıkları sanat aracılığıyla öderler.

Sırbistan

Sırbistan hem Türkiye’ye yakınlığı hem de gece hayatının canlılığı sebebiyle Türklerin tercih ettiği ülkelerden bir tanesi. Özellikle Belgrad şehri Sava Nehri etrafında toplanan clubları ile ünlü.

Arjantin

Ağızları açık bırakan manzarası, egzotik yaban hayatı, muhteşem yemekleri ve canlı kültürü ile Arjantin popüler seyahat noktalarındandır.

Japonya

Bambaşka bir kültüre şahit olmak, heyecan verici sokaklarında dolaşmak, harika mimari yapıların içinde kaybolmak istiyorsanız Japonya’da Türkiye’den vize istemeyen ülkelerden.

Singapur

Singapur Malay Yarımadası’nın güney ucunda bir ada devleti… Temiz, zengin ve sosyal hakları gelişmiş olan bu güzel ülkeden ayrılmak istemeyeceksiniz.

Maldivler

Günümüzün popüler balayı adası haline gelen Maldivler, masmavi denizi ve inci gibi kumları ile hala daha ada meraklılarını kendine çekmeye devam ediyor.

Bangkok

Tayland, Güneydoğu Asya’da tropikal ormanlar, sonsuz beyaz kumlu plajlar, muhteşem adalar ve yüksek dağlar üzerinde yükselen şaşaalı bir ülke. Bangkok gibi kalabalık şehirlerin yanında, dağlarda yaşayan kabilelerin kurduğu köylerle birlikte ilk defa da gitseniz, daha önce de görmüş olsanız Tayland herkese özel bir macera sunuyor.

Hong Kong

Hong Kong, eğlenerek, rahat rahat alışveriş çılgınlığı yapabileceğiniz gökdelenlerin ülkesi. Hong Kong, pahalı gece restoranları, barları ve gece kulüpleri ile Asya’nın en canlı gece hayatına sahip.

Bahamalar

Ada diyince akla ilk gelen yerlerden bir tanesi Bahamalar. Hiçbir yerde karşılaşamayacağınız mükemmel bir deniz, pırıl pırıl kumları, konforlu yaşamı ve her daim güneşli havasıyla Atlantik Okyanusu’nun en nadide yerlerinden biri.

Beyaz Rusya

Güzel bayanları ile ünlü Beyaz Rusya, renkli gece hayatı ile dünyanın her yerinden turist çeken gözde bölgelerden biridir.  Gece hayatının en çılgın ve en hareketli şekilde yaşandığı merkezler arasında başı Minsk çekmektedir. Diğer popüler şehirler ise Brest, Vitebsk, Gomel, Grodno ve Mogilev’dir.

Related posts

Bir yanıt yazın