Subscribe Now
Trending News
16 Tem 2024

Blog Post

VANS ‘WAFFLEHEADS’ İLE KARŞINIZDA; KENDİLERİNİ İFADE ETMEK İÇİN VANS’LERİNİ TUVALLERİNE ÇEVİREN KOLEKSİYONERLERİN VE YARATICILARIN HİKÂYESİ…
Moda

VANS ‘WAFFLEHEADS’ İLE KARŞINIZDA; KENDİLERİNİ İFADE ETMEK İÇİN VANS’LERİNİ TUVALLERİNE ÇEVİREN KOLEKSİYONERLERİN VE YARATICILARIN HİKÂYESİ… 

Kendisini en büyük Vans tutkunlarından biri ilan eden, Under The Palms Instagram hesabının kurucusu Bill Cruz: “Herkes sağa giderken biz sola gitmeyi seçiyoruz.” diyor. Cruz Vans’in son hikâyesi “Waffleheads”de kendi öykülerini anlatan yedi kişiden biri. “Waffleheads”; dünyanın dört bir yanındaki Vans hayranlarının seslerini, tutkularını ve koleksiyonlarını kapsayan bir oluşum.

Vans’in global kreatif direktörü Erwin Federizo, Waffleheads için şunları söylüyor: “Vans topluluğundaki yaratıcılar ve Vans’lerini kişiselleştirenler diğer ayakkabı tutkunlarından çok farklı. Ayakkabı koleksiyonerlerinden farklı olarak Vans hayranlarının, ayakkabılarını kirlenmemiş olarak tutmak konusunda bir endişeleri yok. Vans’lerini korumalı dolap raflarında tutmayı sevmiyorlar. Onların tercih ettikleri; ayakkabılarını tabanları parçalanana kadar giymek, üstünü boyamak, başkalarına hediye etmek ve hatta antika pazarlarında didik didik Vans aramak. Her bir koleksiyon, koleksiyonerlerin kişisel stillerini, moda anlayışlarını ve Vans’e olan sevgilerini gösterdiği gibi aynı zamanda Vans’in temsil ettiği miras, kültürler arası bağ ve kendisini ifade etme gibi değerleri de yansıtıyor.

Waffleheads” Vans’in yaratıcılığı arttırarak yayan zengin hikâyelerini onurlandırıyor. “Waffleheads” koleksiyonları ve yaratıcı felsefeleri ile Vans’lerini tuval olarak kullanarak kendilerini ifade eden kişileri ön plana çıkartıyor. Cruz, Charlene Holy Bear, Henry Davies, Hyun Ye, Jayass, Panda Mei ve Penelope Gazin, Vans’in ikonik tasarılarını biriktirerek,  kişiselleştirerek ve yeniden yorumlayarak spor ayakkabı kültüründe önemli bir yer kazandılar.

Vans ayakkabıları koleksiyonerlerinden Henry Davies: “Kendimi koleksiyonerden çok bir tarihçi gibi hissediyorum. Benim için her şey ayakkabının arkasında yatan hikâye ile ilgili. Bir ürüne eklenen anlam ne kadar çoksa o kadar iyi. Günün sonunda bir sanat eseri giymiş oluyorsunuz ” diyor.

“Waffleheads” Vans’in ilham veren insanların sanat, aksiyon sporları, müzik ve sokak kültürü aracılığıyla yaratıcı bir şekilde kendilerini ifade etmelerini ve sınırların dışında yaşamalarını sağlayan felsefesi “Off The Wall”’un birçok katmanından sadece bir tanesi. Bu felsefeden yola çıkarak Vans, “Waffleheads” İle Tanışın adı altında bir seri aktivasyona dahi olacak. Dünyanın dört bir yanındaki Vans koleksiyonerlerini ve Vans’lerini kişiselleştiren yaratıcı insanları kutlamak için paneller, konserler düzenlenecek. Bu yaz itibariyle Vans hayranları kendi koleksiyonlarının ve kişiselleştirdikleri ayakkabılarının fotoğraflarını yükleyerek bütün masrafların karşılandığı yerel “Waffleheads” ile tanışma etkinliklerine katılmaya hak kazanacak.

Related posts

Bir yanıt yazın