Subscribe Now
Trending News
03 Ara 2023

Blog Post

The North Face EXPLORE MODE ile keşfe çağırıyor: 22 Nisan Dünya Günü tüm dünyada tatil olsun!
Genel

The North Face EXPLORE MODE ile keşfe çağırıyor: 22 Nisan Dünya Günü tüm dünyada tatil olsun! 

The North Face dünyayı keşfetmeye zaman ayırdıklarında insanların çevresine, her türlü canlıya ve doğaya olan bağlarının daha da kuvvetlenmesinden yola çıkarak yepyeni bir kampanyaya imza atarak küresel bir harekete öncülük ediyor. 22 Nisan Dünya Günü’nü de kutladığı #ExploreMode adlı küresel hareketiyle herkesi teknolojiden uzaklaşmaya, dışarı çıkmaya ve çevrelerini keşfetmeye çağırıyor.

 

Dünya Günü’nün küresel ölçekte resmi tatil olarak tanınmasını talep eden bir imza kampanyası, bu hareketin önemli unsurlarından birini oluşturuyor. Çünkü gezegenimize duyduğumuz sevgi, onu keşfetme özgürlüğümüzün olmasıyla gelişiyor. “Herkes, dünyayı keşfetmek ve onunla bağ kurmak için zaman ayırabilmeyi hak ediyor” düşüncesiyle yola çıkan The North Face, herkesi earthdaypetitionUK.org linki üzerinden kampanyayı imzalamaya ve 22 Nisan’ı, gezegeni keşfetmeye ayırmayı öneriyor.

Günümüzde ekran başında her zamankinden daha uzun süre kalıyoruz. Ortalama bir kişi, günde 47 kez akıllı telefonunu kontrol ederken günde ortalama 4 saatimizi e-postalar, resimler, sürekli akan “bunu da beğenebilirsiniz” önerileri ile geçiriyoruz. Bu alışkanlık, gerçek dünyayı keşfedebilme ve anlamlı bağlantılar kurabilme yeteneğimize engel oluyor. Teknolojiden uzaklaştığımızda ise birbirimize, içinde bulunduğumuz topluluklara ve çevremizdeki dünyaya bağlanmaya daha açık oluyoruz.

10 Avrupa şehrinde #ExploreMode etkinlikleri

The North Face, imza kampanyasına destek vermenin yanı sıra 500’den fazla kişinin teknolojiden uzaklaşıp maceraya atılmasına ilham vermek amacıyla 10 Avrupa şehrinde bir dizi ücretsiz #ExploreMode etkinliğine ev sahipliği yapacak. Londra, Manchester, Glasgow, Münih, Berlin, Milan, Bolzano, Paris, Chamonix ve Stockholm’de düzenlenecek etkinliklerde dağ tepesinde film gösterimlerinden bisikletle şehir keşiflerine kadar benzersiz deneyimler yaşanırken teknolojiden uzaklaşarak insanlarla ve çevrelerindeki dünyayla bağlantı kurmanın teşvik edilmesi hedefleniyor.

Related posts

Bir cevap yazın