Subscribe Now
Trending News
26 Kas 2023

Blog Post

Spor Tutkusu Başkadır
Eğlence

Spor Tutkusu Başkadır 

Sporla ilgili bugüne kadar çekilmiş en etkileyici filmleri seçtik, izlemeyen kalmasın.

Warrior (2011)
Alkol batağına saplanmış eski bir dövüşçü olan babasını ziyaret eden Tommy Riordan, kazananın 5 milyon dolar ödül alacağı Sparta isimli bir MMA turnuvasına katılmak için, babasından onu çalıştırmasını ister. Ancak bu dönem aynı zamanda Tommy ile abisi arasında farklı sorunların ortaya çıkmasına yol açar. Babayı Nick Nolte’un, abi kardeşi ise Tom Hardy ve Joel Edgerton’un canlandırdığı film, MMA konusunda bugüne kadar çekilmiş en iyi yapım olma özelliğini taşıyor.

Fever Pitch (1997)
Sevgiliniz size romantik komedi izlemek istediğini söylerse, hiç itiraz etmeyin ve bu filmi açın. Nick Hornby’nin aynı isimli kitabından uyarlanan film, Arsenal manyağı bir adamın takımının 18 yıl sonra şampiyonluğa gittiği sezonda âşık olmasını ve yaşadığı kafa karışıklığını anlatıyor. Fever Pitch birçok insana göre erkeklerin takım sevgisini en iyi anlatan film olma özelliğini taşıyor. Eğer siz de bir fanatikseniz, Colin Firth’ün canlandırdığı adamın hissettiklerini çok iyi anlayacaksınız. Bu arada kitabın bir de 2005 ABD yapımı uyarlaması bulunmakta.  Fakat karıştırırsanız, üzülürsünüz. Bizden söylemesi.

Damned United (2009)
Pek çok İngiliz için gelmiş geçmiş en iyi teknik direktör olan Brian Clough’un sadece 44 gün süren Leeds United dönemini konu alan film, daha sonra Nottingham Forest ile muhteşem başarılara imza atan Clough’ın ne kadar zeki ve farklı bir adam olduğunu yeni nesile en iyi şekilde aktarıyor. Bir takımın başarılı olması için antrenörle oyuncular arasındaki ilişkinin ne kadar önemli olduğunu, hiçbir şey bu filmden daha iyi anlatamaz. Galli oyuncu Michael Sheen’in performansının ne kadar sıra dışı olduğunu görmek için, Clough’ın gerçek görüntülerine bakmanız yeterli.

Rush (2013)
Formula 1 tarihinin gelmiş geçmiş en büyük rekabetlerinden birini beyazperdeye taşıyan film, vizyona girdiği dönemde büyük sükse yaratmıştı. Avusturyalı pilot Niki Lauda ve İngiliz yarışçı James Hunt’ın 1976 yılında girdikleri nefes kesen yarışı çok farklı bir açıdan ele alan filmin yönetmenliğini Ron Howard üstlenmiş. Chris Hemsworth’ün James Hunt’ı, Daniel Brühl’ün ise Niki Lauda’yı canlandırdığı Rush, birbirinden tamamen farklı karakterde ve dünyada iki adamın, aynı hedefe ulaşmak için yaptıkları fedakârlıkları anlatıyor.

Creed (2015)
Bu listeye Rocky serisini koymadık, onu bambaşka bir kategoride değerlendiriyoruz. Ama Apollo Creed’in cesur oğlunu es geçmek olmazdı. Ringde ölen babasının ardından ortalardan kaybolan Adonis, yıllar sonra Rocky Balboa’yı bulur ve tıpkı babası gibi kendisini kanıtlamak için onu çalıştırmasını ister. Rocky gibi bir serinin devamı olarak hayli yüksek olan beklentileri karşılayan yapım, şimdiden serinin diğer filmlerinin merakla beklenmesini sağladı. Adonis Johnson’u Michael B. Jordan’ın canlandırdığı film, bir efsanenin doğuşunu konu alarak yeni bir kült serinin başlangıcının habercisi niteliğinde.

Related posts

Bir cevap yazın