Subscribe Now

Trending News

01 Ara 2023

Blog Post

Sevgililer Günü’nde Yatakta Buna Dikkat Edin!
Cinsellik & Kadınlar

Sevgililer Günü’nde Yatakta Buna Dikkat Edin! 

Partnerinizle bunu daha fazla yapın, ona unutulmaz bir Sevgililer Günü yaşatın.

Kadınlar bunu biliyor, biz de inkar etsek bile gerçeklerin biraz olsun farkındayız: Erkekler, penisleriyle düşünür.

İşte size kanıtı: Bilim insanları, erkeklerde cinsel ahengin kadınlardan daha yüksek olduğunu ortaya koydular.

“Cinsel ahenk de ne demek?” diye sorduğunuzu duyar gibiyiz. Basitçe açıklayacak olursak, penisiniz ve beyniniz aynı telden çalıyor. Kadınlarda ise durum tamamen farklı olabiliyor.

Tam da bu noktada bilim bir kez daha devreye giriyor: Yeni bir araştırma, kadınları baştan çıkaran şeyin ne olduğunu açıklamaya koyuldu.

Queen’s Üniversitesi araştırmacıları, 31 genç kadına önce 18 dakikalık ön sevişme videosu, hemen ardından da 18 dakikalık heteroseksüel cinsel ilişki videosu izletti. Görüşmeler sırasında, bilim insanları katılımcıların vulva ve vajina duvarlarında meydana gelen kan akışını ölçmek adına bir dizi testler uyguladılar. Sonrasında da katılımcılardan, cinsel açıdan ne kadar yükseldiklerini ya da düştüklerini derecelendirmeleri istendi.

Elde edilen bulgulara göre, vulva uyarılması ile cinsel yükseklik arasındaki ahengin, vajinal uyarılma ile cinsel yükseklik arasındaki ahenkten daha yüksek olduğu ortaya çıktı. Yani, seks sırasında eğer partnerinizin vajinasının iç kısmından ziyade dış kısmına odaklanırsanız, onu daha fazla baştan çıkarmış oluyorsunuz.

İkinci olarak şunu söyleyebiliriz: İster ön sevişme izlesinler ister seks, kadınlardaki cinsel ahenk açısından ikisinin arasında hiçbir fark bulunmuyor.

Buradan şu sonucu çıkarmanız gerek: Kadınlar açısından ön sevişme de en az cinsel birleşmenin kendisi kadar önemli.

Öyleyse Sevgililer Günü’nde seks yaparken sevgilinizin sadece vajinasının iç kısmına değil, vücudunun her bir bölgesine özen göstermeyi ve de ön sevişmeye önem vermeyi asla unutmayın. Ön sevişme meselesini çokça duymuş olabilirsiniz; fakat özellikle ilk tavsiye işinize çok yarayacak.

Related posts

Bir cevap yazın