Subscribe Now
Trending News
14 Tem 2024

Blog Post

Şarj Edilebilir Akıllı Prezervatif I.Con
Teknoloji

Şarj Edilebilir Akıllı Prezervatif I.Con 

Cinsel ilişki sırasında yaktığınız kaloriyi ve cinsel yolla bulaşan enfeksiyonları ölçmek için üretilen akıllı prezervatif şarj edilebiliyor, şarj yaklaşık sekiz saat sürebiliyor.

Akıllı prezervatifi üreten İngiliz şirketinin yetkilileri tarafından, İddia edilen akıllı prezervatif kişinin cinsel ilişki sırasında ne kadar kalori harcadığını, cinsel yolla bulaşan enfeksiyonları ölçebiliyor.

İngiliz gazete Daily Mail’de yer alan habere göre; yatak odasının ilk giyilebilir teknoloji ürünü olan I.Con isimli cihaz, cinsel ilişki sırasında topladığı verileri diğer insanların verileriyle karşılaştırabilme imkanı sunuyor. Erkeklerin cinsel yeteneklerini değerlendirmeleri gereken tüm istatistikleri sağlıyor.

Veriler arasında cinsel ilişkinin süresi, yakılan kalori gibi daha birçok veri bulunuyor. Ayrıca cinsel yolla bulaşan klamidya ve frengi gibi enfeksiyonları tespit etmeye de yardımcı oluyor.

Diğer sağlık izleme cihazlarına benzer bir şekilde, akıllı prezervatif de verileri bir akıllı telefon uygulamasına aktarmak için nanoçip ve bluetooth teknolojisi kullanacak. 96 binin üzerinde kişi, piyasaya sürülecek olan bu ürünün ön siparişini verdi.

Ocak 2018 yılında 59.99 Euro’luk bir fiyatla satışa sunulacak olan cihazın hafif ve suya dayanıklı olduğu belirtiliyor.

Related posts

Bir yanıt yazın