Subscribe Now
Trending News
22 Haz 2024

Blog Post

Şampiyonlar Ligi Finalinde 15 Bin Güvenlik
Eğlence

Şampiyonlar Ligi Finalinde 15 Bin Güvenlik 

3 Haziran’da Cardiff’te oynanacak Şampiyonlar Ligi finali için 15 bin güvenlik görevlisi çalışacak. Bileti olmayanlar stada iki kilometreden fazla yaklaşamayacak. Drone ile saldırı ihtimaline karşın ilk kez bir Şampiyonlar Ligi Finali çatı kapatılarak oynatılacak. 

Şampiyonlar Ligi finaline 3 Haziran’da Galler’in kentinde bulunan Millennium Stadı ev sahipliği yapacak. Karşılaşma, tarihin en sıkı güvenlik önlemleri altında oynanacak finali olacak.

Geçtiğimiz Pazartesi günü Manchester Arena’daki saldırı nedeniyle Birleşik Krallık’ta terör tehdidi düzeyi hala ”kritik” konumda. Bu nedenle Real Madrid ile Juventus arasındaki final tarihinin en sıkı güvenlik önlemlerine sahne olacak.

Drone saldırısı olasılığına karşılık stadyumun çatısının kapatılacağı kesinleşti. Böylece ilk kez Şampiyonlar Ligi finali, kapalı statta oynanmış olacak. Maç günü stadyumun ilk kontrol noktalarından itibaren toplam 15 bin güvenlik görevlisi mesai yapacak. İlk güvenlik çemberi stadyumdan iki kilometre mesafeye kurulacak ve biletsiz kimse bu ilk çemberin içine alınmayacak. Ayrıca şüpheli durumlarda kullanılmak üzere yüz tanıma sistemli kameralar da devrede olacak.

Final öncesinde etkinlikler için UEFA ile yapılan görüşmelerde çıkan karara göre kupayla fotoğraf çektirmek, mini sahalarda futbol oynamak, Şampiyonlar Ligi efsaneleri ile biraraya gelmek gibi aktiviteler iptal edilmeyecek. Ama bunlar için de ciddi güvenlik önlemleri alınacak. Fan zone’lar UEFA ile güvenlik yetkilileri arasında hala değerlendirme konusu. Son çıkan karara göre şehirde fan zone’lar kurulacak ama girişlerinde sıkı önlemler alınacak.

Related posts

Bir yanıt yazın