Subscribe Now
Trending News
26 May 2024

Blog Post

Konfor Detayları
Otomobil

Konfor Detayları 

Yenilenen yüzüyle daha genç ve dinamik bir tasarıma kavuşan Toyota Corolla, her zaman olduğu gibi sorunsuz ve keyifli bir sürüş sunarken, hiç olmadığı kadar konfor vadediyor.

Makyajlı yüzüyle yollarda görmeye başladığımız Toyota Corolla, eski versiyonuna göre daha genç ve dinamik bir görünüme kavuşmuş. Özellikle ön yüzüyle ağabeyi Avensis’i andıran compact sedan, incelen far yapısı ve LED gündüz farlarıyla bakışlarını keskinleştirmiş. Yeni tampon tasarımındaki en belirgin fark ise araca agresif bir görünüm kazandıran geniş hava kanallarını andıran çizgiler olmuş.


Aracın arka kısmında yine stop grubunda LED teknolojisi kullanılmış. Stop grubunun arasında bulunan krom çita da bu küçük tasarımsal dokunuşlardan nasibini almış.
Otomobilin iç tasarımı da tamamen yenilenmiş. Auris’ten tanıdığımız ön konsol tasarımının hâkim olduğu araçta, işçilik ve malzeme kalitesi de artırılmış. Kapı içlerinde ve konsolun birçok yerinde deri detaylara yer verilmiş. Hız ve devir göstergesinin ortasında konumlanan renkli ekran da oldukça işlevsel. Konsolun orta kısmında bulunan büyük dokunmatik ekranlı multimedya sistemi oldukça kullanışlı.


Birçok eşya gözü ve saklama alanı bulunan aracın iç kısmında en dikkat çekici şey ise, markanın diğer modellerinde de rastladığımız üst sınıf araçlara has ses yalıtımı. Dış dünyadan izole bir ortam sağlayan üst düzey ses yalıtımı, sessiz ve sorunsuz bir iş çıkaran amortisörlerle konforlu ve keyifli bir yolculuk sunuyor. 90bg güç sunan 1.4 litrelik dizel ünite, 6 ileri manuel şanzıman ile tatminkar seviyede performans sunarken, oldukça ekonomik bir kullanım sağlıyor.

Related posts

Bir cevap yazın