Subscribe Now
Trending News
16 Tem 2024

Blog Post

Kendi iPhone’unu Yapmak İçin Çin’e Gitti
Teknoloji

Kendi iPhone’unu Yapmak İçin Çin’e Gitti 

Sonuç: Kendi iPhone’unu yapmayı başardı!

Her ne kadar teknoloji eleştirmenleri sıkça kendi iPhonelar’ını açıp içerideki parçaları inceleseler de, parçaları tek tek temin edip kendi iPhone‘unu kendi yapmayı başaran çok az kişi vardır. Fakat bu mücadelede zafere ulaşmak, burada izleyeceğiniz teknoloji sevdalısı adam için tarifsiz bir duyguydu.

Scotty Allen, kendi iPhone’unu yapmak için Çin‘e gitti. Amacına ulaşabilmek adına ihtiyacı olan tüm parçaları temin edebilmek için Shenzhen’de aylarca dolaştı.

Giriştiği DIY macerasında elinden kamerasını düşürmeyen Allen,  el yapımı iPhone 6S‘ini hazırlama sürecine dair bir de 24 dakikalık mini belgesel hazırladı.

Shenzhen’deki cep telefonu parçaları satan dükkanlara hayranlığını gizlemeyen Allen, Çin’de satılan bu parçalardan çalışan akıllı bir telefon yapılıp yapılamayacağına dair bir tartışmaya rastlaması üzerine bu maceraya atıldığını belirtiyor.

Kendi tahminlerine göre, projesini tamamlamak için ihtiyacı olan parçalara ve aletlere toplamda 1.000 dolar harcamış. Fakat bu harcamalara, asla kullanmadığı parçalar da dahil. Allen, kendi yaptığı iPhone’un yapılabilmesi için 300 dolar civarında bir paraya ihtiyaç duyulduğunu söylüyor.

Dilerseniz, Scotty Allen’ın kendi iPhone’unu yapma macerasını bu linkten izleyebilirsiniz:

Related posts

Bir yanıt yazın