Subscribe Now
Trending News
18 Haz 2024

Blog Post

Instagram Snapchat’i Bitirmek Üzere
Teknoloji

Instagram Snapchat’i Bitirmek Üzere 

Bu saatten sonra işler Snapchat lehine dönecekmiş gibi de görünmüyor…

Sosyal medyadaki egemenlik savaşlarında işler Snapchat açısından her geçen gün daha da kötüye gidiyor: Mashable‘da aktarıldığı üzere, Instagram’da 2016 Ağustos’undan bu yana kullanılmaya başlanılan Hikayeler özelliğinin günlük aktif kullanıcısı, Snapchat’i geride bırakmış durumda. Instagram’a göre, Hikayeler özelliğini her gün kullananların sayısı 200 milyondan fazla. Geçtiğimiz ay ise Snapchat, günlük aktif  kullanıcı sayısının 161 milyon olduğunu açıklamıştı.

Instagram’ın Hikayeler özelliği her ne kadar Snapchat klonu olarak algılanıyor olsa da, öyle görünüyor ki Snapchat bu amansız mücadelede kaybeden taraf olmuş durumda. Kullanıcılar, iki uygulamayı bir anlamda birlikte kullanım imkanı sunan Instagram’ı daha çok tercih ediyorlar. Snapchat için işler iyiye gidecekmiş gibi de durmuyor. Zira Instagram, her geçen gün Hikayeler’e daha fazla özellik kazandırmayı hedefliyor.

Öyle görünüyor ki, bir zamanlar sosyal medyada bomba etkisi yaratan Snapchat, Instagram ile girdiği savaştan kesin bir mağlubiyetle ayrılacak ve yavaş yavaş tarihe karışacak.

Related posts

Bir yanıt yazın