Subscribe Now
Trending News
24 Haz 2024

Blog Post

Kadın Mastürbasyonuna Dair Bilmeniz Gereken 7 Gerçek
Cinsellik & Kadınlar

Kadın Mastürbasyonuna Dair Bilmeniz Gereken 7 Gerçek 

Mastürbasyon konusunda ayrıştığımız çok nokta var…

Bizim mastürbasyon için reçetemiz belli: Biraz kayganlaştırıcı, açık en az bir adet porno sekmesi, elimiz, uygun bir mekan, bir miktar da zaman. Fakat kadınlar için durum çok farklı. Şöyle söyleyelim:Bizimki kadar basit değil. Biraz daha karmaşık.

Her istediklerinde mastürbasyon yapamıyorlar, her daim orgazm olmayı hedeflemiyorlar ve Grinin Elli Tonu meselesine de o kadar takık falan değiller. Kapalı kapıları biraz olsun araladık. Peki ötesinde bizi ne bekliyor? Şimdi gelin ve kadınların gizemli mastürbasyon dünyasını keşfe çıkalım.

Biz yokken daha hızlılar

Meseleyi ortalamaya vurursak, kadınların orgazm olması, biz erkeklere kıyasla daha uzun sürüyor. The Mystery of the Undercover Clitoris: Orgasmic Fingertip Touching Every Woman Craves kitabının yazarı Dr. Sadie Allison, “Kadınların sinir uçlarının uyarılması ve kan akışının genital bölgeye yönelmesi için 15-20 dakikaya kadar bir önsevişme gerektirebilir.” diyor.

Fakat kadınlar “yalnız” oldukları zamanlarda bu sürenin bir hayli kısalabilmesi mümkün. Bunun nedeni, o an bir başkasından ziyade kendi alacakları zevke daha fazla odaklanmaları ve ne istediklerini yine en iyi kendilerinin bilmesi. Kadın mastürbasyonu üzerine Sex Yourself adında bir kitabı bulunan Carlyle Jansen, mastürbasyon sırasında kadınların 2-3 dakikada orgazma ulaşabileceklerini, fakat işin içine partnerin girmesi ile bu sürenin 10 dakikayı aşabileceğini söylüyor.

O kadar da sık yapmıyorlar

Biraz kendimize dair istatistiklerle konuşalım: Her 4 erkekten biri, haftada en az 3 kez mastürbasyon yaptığını söylüyor. Yine neredeyse her iki erkekten biri, ayda en az 1 kez mastürbasyon yapıyor. Fakat kadınlar açısından baktığımızda, istatistiklerin daha seyrek olduğunu görüyoruz. Haftada en az 3 kez mastürbasyon yaptığını belirten kadınların oranı %10; ayda en az 1 kez mastürbasyon yapanların oranı ise %38.

Farklı hazırlıklar

Erkekler bu işi neredeyse her yerde, her koşulda yapabilir. Kadınlar içinse mastürbasyon daha detaylı ve daha fazla ritüele sahip. Mastürbasyondan önce duşa girebilir, birkaç mum yakabilir, hatta özel kayganlaştırıcılarını kullanabilirler. Aslına bakarsanız, birçok kadının öncelikle “kafasının orda”olması gerek. Özetleyecek olursak, meseleyi bizim kadar basit olarak ele almıyorlar.

Daha yumuşak dokunuşlar

Tereciye tere satma niyetimiz yok: Erkeklerin nasıl mastürbasyon yaptıklarını açıklayacak değiliz. Ama şunu söyleyebiliriz: Kendimize karşı pek de narin dokunuşlar gerçekleştirdiğimiz söylenemez. Kadınlar içinse durum çok farklı. Kadınlar daha yumuşaklar, daha inceler ve daha yavaşlar.

Allison, “Gözünüze bir şey battığını ve batan şeyi çıkarmaya çalıştığınızı düşünün. Göz kapağınızı nazikçe kaldırır, parmağınızı hafif bir hareketle gözünüzde gezdirir ve batan şeyi çıkarırsınız. Klitorise de tıpkı böyle yumuşak davranmanız gerek.” diyor.

Klitoristeki sinir ucu sayısı, penis başındakinin 2 katı kadar. Yani, en nazik dokunuşlardan bile etkilenebilecek, aşırı duyarlı bir bölgeden bahsediyoruz. Bazı kadınlar daha sert hamlelerden hoşlanabilir; fakat genellikle klitorise daha nazik davranmak gerekir.

Vücutlarının tamamını keşfediyorlar

Mastürbasyon yaparken tek bir uzvunuzla, yani penisinizle ilgilenirsiniz. Fakat kadınlar için mastürbasyon, tüm vücut aktivitesidir. Kadınlar, vücutlarını topyekun uyarmaya daha yatkındırlar. Genital bölgelerine geçmeden önce boyunlarını, omuzlarını, kollarını, göğüs uçlarını okşarlar.

Her daim orgazm odaklı değiller

İşte en büyük fark bu. Mastürbasyon yaparken, bizlerin hedefi belli: Boşalmak. Kadınların büyük çoğunluğu için ise asıl mesele orgazm noktasına ulaşmak değil. Bazı kadınlar, mastürbasyon esnasında orgazmdan çok daha önce tatmin olabiliyorlar. Çünkü ana hedef kendileriyle baş başa zaman geçirebilmek ve zevki yaşayabilmek.

Süre farkı

Boşalmak, vücudunuzda büyük bir fiziksel etki meydana getirir. Sıvıların prostattan salınması ve penisten dışarı atılması için gerçekten de ciddi miktarlarda enerjiye ihtiyaç duyuluyor. Erkeklerin boşalmalarının ardından devre dışı kalmalarının nedeni büyük ölçüde bu. Kadınların da orgazmı fiziksel bir şey. Fakat orgazmın ardından bizimkisine benzer bir evreye ihtiyaçları yok. Bu yüzden de art arda orgazm olma şansları yüksek.

Related posts

Bir yanıt yazın