Subscribe Now
Trending News
20 Nis 2024

Blog Post

Game of Thrones Hayranlarının Mutlaka Görmesi Gereken Şehirler
Eğlence

Game of Thrones Hayranlarının Mutlaka Görmesi Gereken Şehirler 

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de Game of Thrones (Taht Oyunları) hayranları 7. sezon için geri sayıma geçti. Game of Thones 7. sezonu 16 Temmuz’da ekranlarda olacak. Game of Thorones 7. sezonunu merakla bekleyen dizinin hayranları sadece izlemekle kalmadığı dizinin çekildiği yerleri de ziyaret ediyor. İşte Game of Thrones hayranları için hazırlanan rota…

Gecen sezon yaklaşık 23 milyon kişi tarafından izlenen Game of Thrones’un ekranlara yansıyan tatil noktaları da mutlaka görülmesi gereken cazibe merkezleri haline geliyor.

Dizinin muhtemelen en çarpıcı manzaralarından biri olan Beyond the Wall (Duvarın Ardı) alanına ev sahipliği yapan İzlanda, aramalarda en çok artış yaşanan yerlerin başında geliyor. Hotels.com’un verilerine göre, Game of Thrones çılgınlığının tüm dünyayı kasıp kavurmaya başladığı 2014 yılından bu yana, muhteşem manzaralı bu tatil noktası için yapılan aramalarda %285’i aşkın bir artış meydana geldi.

Dizi çekimlerinin yoğunlaştığı diğer bir önemli bölge olan Hırvatistan’ın birçok tatil noktasında da turist patlaması yaşanıyor. Dalmaçya kıyılarındaki antik Split şehri için yapılan aramalarda yaklaşık olarak %120’lik bir artış gerçekleşti.

Ünlü Braavos şehrinin canlandırıldığı, Hırvatistan’ın daha az bilinen şehri Šibenik de benzer bir artış yaşayarak otel aramalarında %60 oranında bir yükseliş elde etti.

Dizinin hayranları sıcak iklimleri ve zevk ile sefanın daha ön planda olduğu yerleri de tercih ediyor, Aramalarda %145 artış yakalayan İspanya’nın Sevilla kenti, gösterişli Martell Hanesi’nin özel mülkünün bulunduğu, Yedi Krallık’ın en egzotik yeri olan Dorne’daki sahnelerin çekiminde kullanıldı.

Heyecanla beklenen 7. sezon prömiyeri yaklaşırken Belfast, hayranların en çok gitmek istedikleri yerler arasında zirveye yerleşti. Neredeyse tüm sezonlarda ekranlara yansıyan, Zümrüt Adası’nın vahşi ve haşin kuzey ucunun, son sezonun tacındaki mücevher olacağı söylentileri etrafta dolaşıyor. Sezon prömiyeri öncesinde Belfast otelleri aramaları yaklaşık olarak yüzde 120 artış gösterirken; şehir 2017 yılında binlerce dizi hayranına ev sahipliği yapmaya hazır.

Çekim yerlerini ziyaret ederken konaklanacak en iyi oteller:

Myvatn, İzlanda – Beyond the Wall (Duvarın Ardı)

Gerçekten maceracı bir ruha sahip olanlar mutlaka son zamanlarda çok fazla tercih edilen 3 yıldızlı Fosshotel Myvatn’da konaklamalı. Beyond the Wall (Duvarın Ardı) çekimleri için kullanılan Myvatn Gölü’ne yarım saatlik yürüyüş mesafesindeki otel; Wildlings ve White Walkers’ın dolaştığı el değmemiş doğada kendinizi kaybetmek için mükemmel bir fırsat sunan etkileyici Hverfjall Krateri ve Myvatn Doğal Banyolarının da yakınında.
Fosshotel Myvatn’da oda başına gecelik 1.000 TL’den başlayan fiyatlara konaklayabilirsiniz.

Sevilla, İspanya – Dorne’un Su Bahçeleri

3,5 yıldızlı Hotel Boutique Elvira Plaza, Westeros’un en güneyinde bulunan Dorne’un ihtişamlı dünyasının kapılarını aralıyor. Bu ferah, aydınlık ve muhteşem otel, Martell Hanesi’nin özel sarayı olarak da bilinen görkemli Alcazar’a bir taş atımı mesafede bulunuyor.

Ait Benhaddou, Fas – Sarı Şehir Yunkai

Marakeş ile Sahra arasında yer alan ve tamamen topraktan yapılmış Ait Benhaddou, köle ticareti şehri Yunkai sahnelerinin çekileceği konum olarak seçildi. Dar El Haja’da konaklayan misafirler, çekim alanına en yakın konumdalar. Konuklar, Fas’taki UNESCO Dünya Mirası Sit Alanının tarihi sokaklarında dolaşırken kendilerini gerçek birer çöl gezgini gibi hissedecekler.

Essaouira, Fas – Astapor

Antik Suvayr şehri, Lekesizler Ordusu’nun (Unsullied Army) anavatanı Astapor’un çekim alanı olarak kullanılan bölge. Astapor çekimlerinin büyük bölümünün yer aldığı, deniz kenarındaki eski Portekiz kalesinin yanında bulunan 5 yıldızlı Dar L‘Oussia ise konaklama için ideal. Modern bir stilin yansımalarını taşıyan ve Fas’a özgü geleneksel bir tasarıma da sahip bu benzersiz otel, kumsaldan da sadece birkaç dakika uzaklıkta.

Šibenik, Hırvatistan – Braavos

Šibenik merkezinin hemen dışında bulunan 4 yıldızlı Heritage Hotel Life Palace, tüm cezbedici harabeleriyle eski dünyanın büyüsünü sunuyor. Ünlü Saint James Katedrali’ne sadece iki dakikalık yürüyüş mesafesinde. Konuklar burada, bu ikonik şehrin tam göbeğinde konaklayabiliyor.

Related posts

Bir cevap yazın