Subscribe Now
Trending News
23 Tem 2024

Blog Post

Dronelar kozlarını Forum İstanbul’da paylaşacak !
 

Dronelar kozlarını Forum İstanbul’da paylaşacak ! 

Gelişen teknolojiyi her alanda destekleyen Forum İstanbul, geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da Türkiye’nin en büyük drone yarışına ev sahipliği yapacak. 

2016’da kurulan Türkiye’nin kurumsal öğelerden oluşan projeleri, etkinlikleri, eğitimleri ile Türkiye’nin drone, drone sporları konusunda profesyonelleşmiş 50 sporcu, 25 eğitmeni ile hizmet veren ilk ve tek markası Tech Drone League, TDL Drone Sporları Kulübü’nün organize ettiği Tech Drone League Yarışı 15 Haziran’da Forum İstanbul’da gerçekleşecek. 

Drone yarışlarında, pilotlar ilginç karakter yapıları ve karizmatik niteliklerini geliştirerek, hem kendilerini hem de izleyicileri eğlendiriyorlar. Dünya drone şampiyonlarından ‘Jedeye’ lakaplı Hollandalı Vince Irie, bu yıl da Forum İstanbul’daki yarışta yer alacak. Tüm gün DJ ve MC ile eğlence devam ederken katılımcılar ünlü drone pilotları ile tanışma imkanı yakalayacak.   

Final Kutlamalarında Ozan Doğulu ile Birlikteyiz 

İzleyicilerin bu heyecana tam anlamıyla ortak olabilmesi için led ekranlarda yarış ve etkinliklerin canlı yayını yapılacak. Cumartesi akşamı yapılacak final yarışı öncesi saat 20:30’da Ozan Doğulu’nun canlı performansı olacak.

TDL, pilotların ve izleyicilerin adrenalin seviyesini yükseltmenin yanında 15-16 Haziran’da Forum İstanbul’da 150.000 kişinin katılımıyla yarış, deneyim ve eğlence vaad ediyor. Katılımcılar yarışların yanı sıra birçok aktivite, DJ performansları, şovlar ve teknolojik deneyimler ile renkli ve hızlı bir hafta sonu yaşayacaklar. 

Kazanan Drone Pilotlarını Ödüller Bekliyor 

Tech Drone League, bugüne kadar düzenlediği 77 ayrı etkinlikte 1.500.000 katılımcıya ulaştı. 0’dan 200 kilometre hıza 1,5 saniyede ulaşabilen droneların nefes kesen rekabeti, tüm dünyada Formula 1’e rakip olarak gösteriliyor. 

TDL’den birinciye 1500TL, ikinciye 1000TL, üçüncüye 500TL, dördüncüye ve simülatör yarışması kazananlarına birer adet yurt dışından ödül almış, TDL pilotu Barış Alp tarafından tasarlanan DWorks R21 frame ödül olarak verilecek.  

16 HAZİRAN PAZAR

Bu kez babalar ve çocuklar pistte 

16 Haziran’da da Babalar Günü vesilesiyle pist bu kez babalar ve çocuklarına açılacak. FPV şov uçuşlarının da yapılacağı pistte TDL eğitmenleri dileyenlere drone uçuş eğitimi verirken; drone simülatörleri, VR deneyim, maker alanı, Segwayler, elle kumandalı dronelar,  topla drone vurma gibi eğlenceli içeriklerin yer alacağı etkinlikte MC tüm gün interaktif oyunlarda Babalar gününe özel yarışmaları sunacak, kazananlara madalyaları takdim edilecek. 

Geleceğin Mesleği Drone Pilotluğu

Drone’ların 20 yıldır göklerde olduğunu bilmemize karşın bu teknolojinin kökeni Amerika ve Fransa gibi ülkelerin, radyo kontrollü insansız uçakları geliştirmeye başladıkları 1. Dünya Savaşı’na kadar uzanır. 

Drone teknolojisi ile aslında robotlar günlük hayatımızda da aktif olarak yer almaktadırlar.  İnsanların yapamayacakları, pahalıya mal edecekleri veya uzun sürede gerçekleştirebilecekleri hizmetleri drone’lar kısa sürede ve uygun maliyetlerle gerçekleştirebilmektedirler. 

Teknik olarak drone’lar 4’e ayrılmaktadır. Askeri, hizmet, hobi ve yarış drone’ları. 

Son yıllardaki teknolojik gelişmelere bağlı olarak dünyada drone’lar 300’den fazla iş kolunda kullanılmaya başlandı ve her geçen gün kullanım alanları daha da yaygınlaşmakta. 

Prodüksiyon, üretim, tarım, sigorta, emlak, haritalama, yangın söndürme, arama-kurtarma, inşaat, kargo, ulaşım, otomotiv drone’ların en hızlı giriş yaptığı sektörlerdendir. 

Ülkemizde drone’lar henüz 10-15 iş kolunda kullanılmasına rağmen kısa süre içerisinde bu sayının artacağı gözlemleniyor. 

Related posts