Subscribe Now
Trending News
18 Haz 2024

Blog Post

Dikkat! Uzun Boylu Erkekler Daha Çok Seks Yapıyor
Cinsellik & Kadınlar

Dikkat! Uzun Boylu Erkekler Daha Çok Seks Yapıyor 

Evet, boy önemliymiş.

Chapman Üniversitesi’nde yapılan bir araştırmaya göre, uzun boylu erkekler yatakta partnerlerinden daha fazla seks talep ediyor. Yani, mesele seks olunca bir anlamda “boy” fark yaratıyor.

60.000 insanın incelendiği araştırmada, bilim insanları, ortalama olarak varsayılan 172.72 cm- 177.8 cm aralığından daha kısa boylu olan erkeklerin totaldeki partnerlerinin sayısı, uzun boylulara göre 1/3 daha az olarak ölçtüler. Bu sonuçlar, araştırmanın yazarı David Frederick’i şaşırtmamış. Çünkü, online tanışma profilleri incelendiğinde, kadınların görece uzun boylu erkekleri tercih ettikleri sonucunun çıktığı zaten biliniyordu.

Peki bunun nedeni ne olabilir? Cevap, evrimden geliyor. Eski zamanlarda, mağara insanları arasında kadınlar uzun boylu erkekleri tercih ediyorlardı. Uzun boylu olmak, daha iyi sağlığa işaret ediyordu. Ayrıca uzun boylu erkeklerin daha fazla kaynak sağlayabildikleri ve hem kadınlar hem de çocuklar için daha iyi koruma sağlayabildikleri düşünülüyordu.

Araştırmanın bulgularına göre günümüzde uzun boylu erkekler daha dominant olarak algılanıyor. Bu ise bazı kadınlar için kışkırtıcı bir neden olabiliyor.

Related posts

Bir yanıt yazın