Subscribe Now
Trending News
23 Tem 2024

Blog Post

Daha İyi Seks İçin Ona Sorun
Cinsellik & Kadınlar

Daha İyi Seks İçin Ona Sorun 

“Yaşadığımız en iyi seks hangisiydi?”

NE ZAMAN SORMALI? 

Seksten sonra. Connecticut Üniversitesi’nden yatak sohbetleri uzmanı (evet, gerçekten böyle bir uzmanlık alanı varmış) Dr. Amanda Denes, çiftler seksin ardından ne kadar sohbet ederse, cinsel anlamda o kadar doygun hissettiklerini söylüyor. Tatmin olmuş ve güvende hisseden bir insan, daha açık sözlü oluyor. Çünkü orgazmla birlikte bol oksitosin salgılanıyor, stres hormonu kortizol ise azalıyor.

NASIL İŞE YARAR? 

Bu basit sorgu, partnerinizin tercihlerini öğrenmenin en basit yollarından biri. Siz de kendi sorunuza yanıt verdiğinizde, ikiniz de birbirinizde nelerin işe yaradığını öğrenmiş veya hatırlamış olursunuz. Neyin, nasıl yapılmasını istediğinizi etraflıca anlatın; ortam nasıl olmalı, ilişkinin hangi aşamasında olmalı, hangi pozisyonlarda hangi açılarda olmalı, tempo ve hız nasıl olmalı vb. Bunların hepsi, cinsel yaşamınızı iyileştirecek değerli bilgiler. Hem geçmişi hatırladıkça, küllenen bazı duygular yeniden alevlenebilir.

İŞİN MEYVESİ NE OLUR? 

Konuşmayı bir kez yaptınız mı, ilerleyen zamanlarda seks üzerine konuşmak ikiniz için de kolaylaşır. Tüm aktiviteler gibi, bu konuşma da yaptıkça kolaylaşır. Bu mevzu önemli çünkü Journal of Sex Research dergisindeki bir çalışmaya göre, cinsel iletişim ile tutku ve cinsel tatmin arasında güçlü bir bağ var. Aynı araştırma, cinsel hayatı iyi olan çiftlerin dergilerde okudukları seks taktiklerini uygulama oranlarının, iyi olmayan çiftlerden daha yüksek olduğunu da söylüyor

Related posts

Bir yanıt yazın