Subscribe Now
Trending News
25 May 2024

Blog Post

TİYATRO YOGA ATÖLYESİ ve KARAKTER NEFESİ WORKSHOP ÇALIŞMASI FAMELOG ACADEMY’DE!
 

TİYATRO YOGA ATÖLYESİ ve KARAKTER NEFESİ WORKSHOP ÇALIŞMASI FAMELOG ACADEMY’DE! 

Türkiye’nin en önemli, tarihi ve artistik platosu olan Beykoz Kundura’da bulunan sanat ve oyunculuk akademisi Famelog Academy düzenlediği eğitimlerle öğrencilere, pek çok dizi ve filmin setinin de yer aldığı benzersiz bir ortamda, her biri alanında uzman isimlerden eğitim alma fırsatı sunuyor. 

TİYATROYOGA ATÖLYESİ

Hem bir içsel yolculuk hem de bir performans alanı sunan TiyatroYoga Atölyesi’nin eğitmenliğini Nilay Erdönmez ve Yeşim Çağlayan üstleniyor.4 Ağustos 2019 Pazar günü 13.00 – 17.00 saatleri arasında Famelog Academy’de gerçekleşecek atölyede katılımcılar zihin ve bedenlerini rahatlatıp özgürce oyun oynamaları için bir alan açacaklar. Atölye, katılımcıların oyundan aldıkları keyifle, beden ve zihinde yeni keşifler yaşamalarını hedefliyor.

KARAKTER NEFESİ WORKSHOP ÇALIŞMASI

Eğitmenliğini Sitare Akbaş’ın üstlendiği “Karakter Nefesi” başlıklı workshop çalışması 5, 7 ve 9 Ağustos 2019 tarihlerinde 3 gün boyunca Famelog Academy’de gerçekleşecek. Çalışmada, nefesle dönüşüm, 0-7 yaş arası kişiliğimizi oluşturan pozitif-negatif etkenler, çekirdek inanç gibi konular üzerinde durulacak. “Karakter Nefesi” başlıklı workshop’ta ayrıca; ses-beden çalışması, nefes haritasının karakter analiziyle eşleştirilmesi, örnek karakter nefesi analizi, karakterin dip duygusunu tespit etme, nefes yardımıyla karakterin alanına girmek ve alandan çıkma gibi çalışmalar uygulamalı olarak gerçekleştirilecek.

Related posts