Subscribe Now
Trending News
17 Haz 2024

Blog Post

Sporcular İçin Sporcular Tarafından Geliştirildi
Teknoloji

Sporcular İçin Sporcular Tarafından Geliştirildi 

Sporcuların fikirlerine danışarak geliştirilen ve ses kalitesinden ödün vermek istemeyen kullanıcılar tarafından tercih edilen Jaybird, nihayet ülkemizde satışa başladı. 

Spor kulaklıkları, piyasada bulunan müzik kulaklıkları ile kıyasla çok daha fazla kriterlere uymak zorundalar. Bu kulaklıklar ses kalitesinden feragat etmeden, kulağa iyi oturmalılar ve kesinlikle kullanıcıyı rahatsız etmemeliler. Jaybird Freedom 2 işte bu kriterleri  kullanıcılara sunmak için tasarlandı. Carbon ve beyaz-altın renklerde piyasada satılan bu kulaklığa yakından baktığımızda, kontrol ünitesinin üzerinde  ses seviyesi kontrolü, şarj pinleri, Home düğmesi ve mikrofonun yer aldığını söylemeliyiz.

Sağ ve sol kulaklıklar SpeedFit kablo sistemi  ile birbirine bağlanmış durumda ve ensenin üzerinde duracak şekilde tasarlandı.  SpeedFit kablo sistemi sayesinde kablonun uzunluğunu ayarlamanız mümkün. Bu çok önemli bir özellik. Çünkü özellikle koşucular, kabloların enselerine sürekli vurmalarından şikayetçi. SpeedFit ile kablo uzunluğunu ensenize göre ayarladığınızda bu sorunun üstesinden geliyorsunuz.

Jaybird Freedom 2’nin kulak içi kulaklıkların uçları da değişebiliyor. Jaybird her kulağa uygun 4 adet silikon kulaklık/palet veriyor. Dolaysıyla koşarken kulaklıkların kulağınızdan çıkmasını engelleyebiliyorsunuz. Bu uçlara yakından baktığınızda kulağa daha iyi oturması için özel bir tasarım geliştirdiğini görebilirsiniz. Buna ek olarak kablo sistemini ister kulağın üstünden isterseniz de kulağın altından geçirebiliyorsunuz. Ama bundan da önemlisi ise, Jaybird Freedom 2’nin hem su geçirmez hem de ter geçirmez teknolojilerle donatılmış olması. Spor yaparken meydana çıkan ter, bu ürüne herhangi bir zarar veremiyor.

Ses performansı

Jaybird Freedom 2’nin kulak içi kulaklıkları her ne kadar incecik görünse de 6 mm’lik sürücüler kullanıyor. Bir önceki nesillere göre daha yumuşak ve daha esnek olan bu kulaklıklar kulağa çok iyi oturuyor. Bu önemli bir avantaj. Çünkü bu sayede ses kalitesi de önemli derecede artıyor. Yaptığımız denemelerde ses kalitesinin çok sabit olduğunu gördük. Sesi sonuna kadar açtığınızda neredeyse bozulmuyor. Makul seviyede çok az bir cızırtı geliyor.

Jaybird ürün ailelerinde olduğu gibi Bass oldukça güçlü. Bunun nedeni, Sporcuların antrenman esnasında Bass sesini daha iyi hissetmek istemeleri. Bizim sevdiğimiz bir özellik ise kulaklığın ses profilinden memnun olmayan kullanıcılar için bir çözümün olması. Akıllı telefona kuracağınız Jaybird App uygulaması sayesinde ses profilini istediğiniz gibi değiştirebiliyorsunuz. Yeni profili kayıt ettiğiniz zaman, Jaybird Freedom 2 herhangi bir ses kaynağından bu profile göre hareket ediyor.

Spor yaparken elbette telefon ile görüşmeniz de mümkün. Üzerindeki mikrofon en iyisi olmazsa da ortalama bir performans değerine sahip. Arka sesleri filtreleyebilen bu mikrofon genel olarak kullanıcının işini görüyor.

Bluetooth teknolojisi ile haberleşebilen Jaybird Freedom 2, 10 metrelik bir etki alanına sahip. Üzerinde bulunan pil yaklaşık 4 saat kesintisiz çalışabiliyor. Daha fazlasını isteyen kullanıcıları da düşünen Jaybird, beraberinde ikinci bir pil de veriyor. Dahili pilin üzerine takılan bu ikinci pil, kullanıcıya ekstradan 4 saat daha sunuyor. Freedom 2, 20 dakikalık bir şarj süresi içinde ekstradan 1 saat’lik bir kullanım verebiliyor.

Related posts

Bir yanıt yazın