Subscribe Now
Trending News
27 May 2024

Blog Post

Sherbet Design markasıyla plajlarda ‘Yavaş Moda’ akımı
 

Sherbet Design markasıyla plajlarda ‘Yavaş Moda’ akımı 

Ne giydiğinize ve nasıl hissetiğinize değer veren marka hızlı tüketimin yerine ‘Slow Fashion’ mottosunu benimsemiştir. Yavaş moda akımını desteklemek amacıyla bilinçli tüketicilere sadelik ve sakinlik sunar. 

Sherbet Design 2011 yılından bu yana her yaz plaj giyim koleksiyonu çıkartmaktadır. Tekstilci ve tasarımcı iki kadın kurucusuyla sürdürülebilir moda anlayışıyla yüksek kalitede, zamansız koleksiyonlar oluşturmaktadır.

Hem plajda hem şehirde kullanabileceğiniz parçalardan oluşan kapsül koleksiyonu ile çok yönlü kullanım hedefleniyor. Modası geçmeyecek, kullanışlı, kaliteli ve doğal malzemelerle zamansız parçalar tasarlıyorlar

Yerli üretım kaynakları ıle   doğal malzemelerle , ekolojik olarak bilinçli bir üretim sürecini benimseyen marka; zaman odaklı değil, kalite odaklı üretim yapmaktadır. Ürünleriyle ekosistemi nasıl etkilediğinin farkındalığı ile ilerilemektedir.

Kumaşlarının yumuşacık ve ultra hafif yapısı, %100 saf pamuk dokuması ile sıcak yaz günlerinde sizleri serin tutacak olan malzemeler kullanılıyor. Nefes alan ve bir tüy kadar hafif yapısıyla teninizle bütünleşiyor.

Doğal malzemelerden şaşmadan Dünya’ya ve doğaya dost bir yaklaşımı benimseyen marka üretimini sınırlı sayıda tutmayı ve müşterilerini özel hissettirmeyi seviyor.

‘Yavaş modanın’ yanısıra ‘yavaş tasarım’ konseptiyle tasarımcılarının elde çizdiği özgün desenler, ekolojik boyalar ile doğal kumaşların üzerine tek tek basılıyor. Giyilebilir sanat olarak adlandırılabilecek ürünler aynı zamanda ulaşılabilir olmayı hedefliyor.

Yurtdışı plajlarında uzun süredir var olan markanın bu yıl Türk plajlarında da daha çok göreceğiz….

Related posts