Subscribe Now
Trending News
26 May 2024

Blog Post

Seks Hayatınız Mastürbasyon Sıklığınızı Nasıl Etkiliyor?
Cinsellik & Kadınlar

Seks Hayatınız Mastürbasyon Sıklığınızı Nasıl Etkiliyor? 

Seks hayatı ile mastürbasyon arasındaki ilişkiyi inceliyoruz.

Partnerinizle yaptığınız seks, ne kadar sık mastürbasyon yaptığınızı etkileyebilir mi? Yanıtınızı duyar gibiyiz. Fakat o kadar acele etmeyin. Zira mesele, sizin sandığınızdan daha karışık olabilir.

Brigham Young Üniversitesi ve Texas Üniversitesi araştırmacıları tarafından yürütülen bir araştırmada, yaşları 18 ila 60 arasında değişen 7.600 erkek üzerinde anket çalışması yapıldı ve bu kişilere, geride bırakılan iki hafta içerisinde ne kadar mastürbasyon yaptıkları, bu süre zarfında cinsel ilişkiye ne kadar girdikleri ve cinsel ilişkilerinden mutlu olup olmadıkları gibi sorular soruldu.

Erkeklerin %61’i 2 hafta içerisinde seks yaptıklarını söylediler. Hatta, sonuçlar bize şunu gösteriyordu ki seks yapmak ile mastürbasyon sıklığı arasında bir ilişki yoktu. Mastürbasyon yapan ya da yapmayan erkekler eşit miktarlarda seks yapmışlardı.

Cinsel tatmin devreye girdiği zaman ise işler biraz değişiyordu: Seks hayatlarında mutlu olan erkekler, ne sıklıkla seks yaptıkları fark etmeksizin, hiç de azımsanmayacak miktarlarda mastürbasyon yapıyorlardı. Fakat en sık mastürbasyon yapanlar, seks hayatlarından mutsuz olanlardı.

Tercüme: Mastürbasyon yapma eğiliminiz, seks yapma sıklığından ziyade sahip olduğunuz seks hayatından ne kadar memnun olduğunuza göre değişiyordu.

Her ne olursa olsun, seks hayatınız varken mastürbasyon yapmanızda hiçbir sakınca yok. Eğer düzenli seks yapıyor ve bu durumdan memnuniyet duyuyorsanız, mastürbasyon da yataktaki zevkinizi tamamlayıcı bir işlev görebilir. Mastürbasyon, içsel arzularınızı ve tutkularınızı keşfetmenizin bir yoludur.

Related posts

Bir cevap yazın