Subscribe Now
Trending News
22 Nis 2024

Blog Post

Şampiyon Golden State Warriors!
Eğlence

Şampiyon Golden State Warriors! 

NBA Final serisi 5. maçında Golden State Warriors ile Cleveland Cavaliers karşı karşıya geldi. ORACLE Arena’da oynanan mücadeleyi Warriors 129-120 kazandı ve NBA’de 2016/17 sezonu şampiyonu oldu.

Mücadeleye Cavaliers hızlı başladı ve ilk çeyrekte LeBron James’in olağanüstü verimli oyunuyla farkı 8-10 sayı bandına kadar çıkardı. İkinci çeyrekte Kevin Durant ve Stephen Curry ile inanılmaz bir seri yakalayan Warriors, farkı açmaya başladı.

27-4’lük seri ile birlikte fark 15 sayıya kadar çıktı. Devre sonunda gelen JR Smith’in iki üçlüğü farkı 11 sayıya indirdi ve Cavaliers’ın umutları arttı.

İkinci yarıya takım halinde iyi başlayan Cavaliers, Tristan Thomson’ın ekstra sayıları ve JR Smith’in üçlükleri ile farkı 5 sayıya kadar çekti. Ancak, devreye giren Kevin Durant, Cavaliers savunmasını darmadağın etti ve kaçırmadan atarak farkı artırmaya başladı.

Dakikalar ilerledikçe dar rotasyonuyla yorulan Cavaliers, geri dönüş için enerji bulmakta zorlandı. Warriors, maç sonunu da rahat bir şekilde oynayarak son 3 sezonda 2’inci NBA şampiyonluğunu kazandı.

Final serisinin 4 maçında da 30 sayı barajını aşmayı başaran Kevin Durant, bu maçta da 39 sayı kaydetti. Durant, 7 ribaund, 5 asist ve 1 top çalmayla oynadı.

Warriors’ta Curry 34 sayı, 10 asistle double-double yapmayı başardı. Curry 6 ribaund alırken istatistik kağıdına 3 top çalma ekledi.

Klay Thompson ise 7’de 3 üçlük isabetiyle toplam 11 sayı bulurken 5 ribaund aldı ve 2 asist yaptı.

Andre Iguodala kenardan gelerek 38 dakikada sahada kaldı. Iguodala,  20 sayı, 3 ribaund ve 3 asistlik performans sergiledi.

Cleveland Cavaliers’ta LeBron James’in 41 sayı, 13 ribaundlık performansı mağlubiyeti engelleyemedi. LeBron, 8 asist, 2 top çalma 1 blokla mücadeleyi tamamladı.

Kyrie Irving 26 sayı, 2 ribaund ve 6 asistle oynadı. JR Smith ise 7 üçlük isabetiyle 25 sayı kaydetti.

NBA final serisinin MVP’si ise Golden State Warriors’ta ilk sezonunda şampiyon olmayı başaran Kevin Durant oldu.

Related posts

Bir cevap yazın