Subscribe Now
Trending News
23 Eyl 2023

Blog Post

PUMA VE LES BENJAMINS GELENEKSEL DOKULARI MODA SAHNESİNE TAŞIYOR
Moda

PUMA VE LES BENJAMINS GELENEKSEL DOKULARI MODA SAHNESİNE TAŞIYOR 

Global spor giyim markası PUMA ve İstanbul merkezli lüks sokak giyim markası Les Benjamins, ilk ortak koleksiyonlarını piyasaya sürüyor. Les Benjamins markasının kurucusu Bünyamin Aydın’ın fotoğrafçılık ve seyahat tutkusundan esinlenen koleksiyonun keşif yolculuğu; bir DNA testinde Türk kökenlerini keşfeden fotoğrafçı 13th Witness’ın gözünden, etkileyici bir şekilde anlatılıyor.

Bünyamin Aydın; PUMA ile iş birliğinin ilk çalışmasında, ikonik PUMA siluetlerini geleneksel Türk halılarının zengin renk ve detaylarını kullanarak yeniden yorumluyor. Kökenleri, ‘Kültürü konfor yoluyla yakalama’ fikrine dayanan iş birliği, PUMA’nın spor mirasını Les Benjamins markasının DNA’sı ile birleştirerek RS-0, Thunder Disc ve Trailfox gibi ikonik siluetleri baştan yaratıyor.

 

Yenilikçi ve fütürist siluetli RS-O Les Benjamins, PUMA’nın konforlu RS teknolojisinin yer aldığı cesur ve chunky taban ile üretiliyor. Suede’de kullanılan karışık materyaller ve kanaviçe benzeri detaylar içeren örme çorap yapısı, geleneksel el yapımı hissini pekiştiriyor. Çarpıcı görünüm, doğa yürüyüşünden ilham alan bağcıklar ve arka topukta yer alan koyu renk ‘LES BENJAMINS’ logosu ile tamamlanıyor. Thunder Disc Les Benjamins modeli ise eşsiz bir görünüme sahip tasarımı ile güçlü stillerin ruhunu yansıtıyor. PUMA’nın bağcıksız ayakkabı teknolojisi Disc ve klasik Formstrip desenleri ile buluşan, PUMA şeridi üzerindeki geleneksel Türk halı baskısı ile kişiselleştirilen PUMA Thunder Disc Les Benjamins; nefes alabilen yapısı ile de kullanım rahatlığı sağlıyor.

Koleksiyon, cesur Les Benjamins baskıları ve geleneksel Türk halısı desenlerini kapsayan benzersiz bir kıyafet yelpazesini de içeriyor. Hafif premium dokuma kumaştan unisex PUMA x LB eşofman, arka ve ön ceplerindeki file ekler ile tarz kazanıyor. Kapsül koleksiyon, şık parka, rüzgarlık, kapüşon ve tişörtün yanı sıra; sırt çantası, bel çantası ve kep gibi performanstan ilham alan aksesuarlarla tamamlanıyor.

İlk PUMA x LES BENJAMINS koleksiyonu, 6 Nisan itibarıyla tüm dünyada PUMA.com ve PUMA mağazaları üzerinden satışa sunuluyor.

Related posts

Bir cevap yazın