Subscribe Now
Trending News
18 May 2024

Blog Post

Panasonic’in dayanıklı mobil çözümleri 14. Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı’nda
Teknoloji

Panasonic’in dayanıklı mobil çözümleri 14. Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı’nda 

Panasonic, zorlu şartlara karşı dünyanın en prestijli standartlarına ve sertifikalarına sahip TOUGHBOOK ile savunma sanayiinin kesintisiz mobil çalışma ihtiyacına yönelik çözümler sunuyor. Panasonic Kurumsal Mobil Çözümler, askeri dayanıklılık standartlarına sahip TOUGHBOOK 14. Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı IDEF’19’da sektörün beğenisine sundu. Etkinlikte Panasonic’in hem donanım hem de yazılım güvenliği sağlayan TOUGHBOOK serisi ürünleri, askeri mobil bilişim ihtiyaçlarına yönelik yapılandırmalarıyla tanıtıldı.

Panasonic’in TOUGHBOOK markası altında sunduğu mobil çözümleri, modeline bağlı olarak çeşitli IP direnç standartlarıyla suya, toza, titreşimlere ve belirli yüksekliklerden düşmeye dayanıklı olmanın yanı sıra -10 ile +50 veya -29 ile +60 derece arasındaki sıcaklık koşullarında verimli bir şekilde çalışabiliyor. Panasonic’in üçüncü taraf firmalarla gerçekleştirdiği işbirlikleri sonucunda yüksek bilgi güvenliği yazılımları ve uygulamalarıyla güçlendirdiği tam dayanıklı mobil bilişim ürünleri, “askeriye standardı” olarak da bilinen MIL-STD 810G sertifikasına sahip.

Zorlu koşullarda verimlilikten ödün vermiyor

Panasonic TOUGHBOOK zorlu arazi koşullarında bile kullanılabilmesi, uzun batarya ömrü, toz ve suya karşı dayanıklılığı sayesinde savunma sanayii paydaşlarının mobil ve kesintisiz çalışma avantajlarından faydalanabilmesini sağlıyor. Cihazlar, sunduğu tüm yüksek performanslı özelliklere rağmen hafif yapılarıyla ve güneş ışığı altında dahi görülebilen, yağmurlu havada ve eldivenle bile kullanılabilen ekranlarıyla dünyanın birçok ülkesindeki savunma sanayii paydaşları tarafından tercih ediliyor.

Panasonic Türkiye Kurumsal Mobil Çözümler İtalya, Doğu Avrupa ve Türkiye’den Sorumlu Bölge Müdürü Ali Oktay Ortakaya savunma sanayiinin mobil çalışma ihtiyacı hakkında, “Panasonic olarak, güçlü bir savunma sanayii için kullanılan cihazların da bir o kadar güçlü olması gerektiğine inanıyoruz. Pazar lideri olduğumuz dayanıklı mobil çözümler alanında dünyanın en prestijli askeri standartlarına ve dayanıklılık sertifikalarına sahip en yeni ve en gelişmiş ürünlerimizi savunma sanayii paydaşlarına bir kere daha tanıtmaktan mutluluk duyuyoruz. Tüm dünyayı etkileyen dijital dönüşümle hayatımıza dahil olan en önemli ihtiyaçlardan biri olan mobil çalışma yaklaşımının savunma sanayiimizde de yer alması için çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz” dedi.

Savunma sektörüne her şeyin en iyisini sunuyor: Panasonic TOUGHBOOK CF-33

Panasonic TOUGHBOOK CF-33, kullanıldığı alan fark etmeksizin, yüksek performans sunuyor. Intel® Core™ i5-7300U vPro™ işlemci teknolojili ürün (3MB Intel® Smart Cache, 2.6GHz’den 3.5 GHz’e kadar, Intel® Turbo Boost Teknolojisi); 8GB RAM (proje bazlı 4 GB veya 16GB), 256GB SSD ile benzersiz bir mobil araç haline geliyor.

İkisi bir arada ayrılabilir bir PC olan CF-33, IP65 derecesi ve MIL-STD 810G seviyesindeki dayanıklılığı ile hem geleneksel TOUGHBOOK tasarım mirasını devam ettiriyor hem de dış mekanda ve zorlu şartlarda kullanım için daha da elverişli hale geliyor. Dizüstü modunda yalnızca 2,76kg ağırlığındaki CF-33, her zamankinden daha mobil şartlara sahip. Yalnızca tabletin ağırlığı ise 1,53 kg.

Verimlilik ve pil ömründe zirvede: Panasonic TOUGHPAD FZ-G1

Intel® Core™ i5-7300U vPro işlemciye (2.6GHz’den 3.5 GHz’e (Turbo Boost ile), 3MB Intel® Smart Cache) ve Intel® HD Graphics 60 ekrana sahip TOUGHPAD FZ-G1, cihazı kapatmadan batarya değiştirme imkanının yanı sıra 14 saate kadar pil çalıştırma ömrü sunuyor. Windows 10 Pro işletim sistemine sahip Panasonic FZ-G1 tablet 10,1 inç ekran boyutuna sahip. 1920 x 1200 piksel çözünürlükle birlikte 10 parmak kapasitif dokunmatik ekran sunan FZ-G1, bağlantı noktası çoğaltıcı, harici anten bağlantısı ve opsiyonel FLIR termal görüntüleme gibi yapılandırma seçenekleriyle savunma sektörü için kesintisiz ve sorunsuz kullanım sunuyor.

TPM (TCG V2.0 uyumlu Güvenilir Platform Modülü) ve entegre donanım güvenlik kilit yuvasıyla donatılan FZ-G1, IP65 derecesi ve MIL-STD 810G seviyesindeki dayanıklılığının yanı sıra 180 cm’ye kadar yüksekliklerden düşmeye de dayanabiliyor. Ayrıca -29 ile +60 derece arasında da verimli bir şekilde çalışabiliyor.

Boyutuyla her şey göz önünde: Panasonic TOUGHBOOK CF-54

Intel® Core™ i5-7300U vPro™ işlemciye (2.6 GHz’den 3.5 GHz’e (Turbo Boost ile), 3 MB Intel® Smart Cache) ve Windows 10 Pro işletim sistemine sahip Panasonic TOUGHBOOK CF-54, Giriş, Orta ve Premium modelleriyle savunma sanayiinin karşısına çıkıyor. Giriş modelinde 4GB RAM (maks. 16GB) ve 500GB HDD, orta modelinde 4GB RAM (maks. 16GB) ve 256GB SSD, premium modelinde ise 8GB RAM (maks. 16GB) ve 256GB SSD bulunuyor. 14” Active Matrix (TFT) ekranla donatılan CF-54, giriş modelinde 1366 ×768 çözünürlüğe sahip HD ekranla, orta modelinde 1920 ×1080 çözünürlüğe sahip FullHD IPS ekranla, premium modelinde de 1920 ×1080 çözünürlüğe sahip FullHD IPS ekranla birlikte geliyor. Tüm modellerde 10 parmak kapasitif dokunmatik ekran da (1,000cd/m²’ye kadar) bulunuyor.

IP51 derecesine ve MIL-STD 810G sertifikasına sahip CF-54, 76 cm’ye kadar yüksekliklerden düşmeye dayanabiliyor ve -10 ile +50 derece aralığında sorunsuz çalışabiliyor.

Savunma sektörüne özel çok yönlü tasarım: Panasonic TOUGHBOOK CF-20

Panasonic TOUGHBOOK CF-20, sürekli üstün performans temin eden en yeni teknolojilerden. Intel® Core™ i5-7Y57 vPro™ işlemci teknolojili ürün (4MB önbellek, 1.2GHz’den 3.3 GHz’e Intel® Turbo Boost ile), güncel teknolojisi sayesinde daha düşük güç tüketimiyle daha yüksek performans sunuyor. CF-20, fansız tasarımından, Intel® HD Graphics 615, 8GB RAM, 256GB SSD ve bütün içeriklerine sahip Windows 10 Pro işletim sisteminden güç alıyor. Eldivenle kullanıma uygun dokunmatik ekran, özel askeri amaçlar için üretilen Araç Montaj Haznesi ve Masaüstü Giriş Replikatörü ile Panasonic TOUGHBOOK CF-20, tabletin dizüstü bilgisayardan ayrılmasıyla çok daha mobil bir kullanım sunuyor.

Panasonic TOUGHBOOK CF-20, magnezyum alaşıma sahip kasasının yanı sıra IP65 ve MIL-STD 810G seviyesindeki dayanıklılığına karşın dizüstü modunda yalnızca 1,89kg ağırlığındaki TOUGHBOOK, her zamankinden daha mobil şartlara sahip. Yalnızca 950g ağırlığındaki ayrılabilen tablet, standart 2kg’lık ağırlığının altında olmasıyla benzerlerinden ayrılıyor.

Related posts

Bir cevap yazın