Subscribe Now
Trending News
04 Ara 2023

Blog Post

Lamborghini Terzo Millennio Concept
Otomobil

Lamborghini Terzo Millennio Concept 

İtalyan süper spor otomobil markası Lamborghini, yeni konsept modeli Terzo Millennio Concept’in örtülerini kaldırdı.

Yeni süper sporcunun, üçüncü milenyum için Massachusetts Institute of Technology ile ortaklaşa geliştirildiği belirtiliyor.

Otomobil bu sayede, geliştirilmiş bir elektrikli güç ünitesi ile, çok hafif ve olağanüstü aerodinamik bir gövdeyi birlikte sunacak.

Geliştirilmiş elektrikli güç ünitesinde; gücünü süperkapasitörlerden alan dört adet elektrik motoru ve aracın gövde panellerine entegre edilmiş bataryalar bulunuyor.

Lamborghini, yeni konseptiyle ilgili fazla detay paylaşmasa da, geliştirilmiş kinetik enerji geri kazanım sisteminin de yardımıyla bataryaların hızlı şarj edilebileceğinin sözünü veriyor.

Karbon fiberden oluşan ileri teknoloji bataryaların panellerinde zamanla oluşabilecek çatlakları ve kopmaları engellemek için Lamborghini ve MIT (Massachusetts Institute of Technology) kendilerini etkili bir şekilde düzeltebilen karbon fiber geliştirmek için çalışıyor.

Bu sistem tamamlandığı zaman, araç sürekli olarak kendini izleyecek ve herhangi bir çatlak veya hasar tespit ettiği zaman, bu bölgelere küçük kanallar ile kimyasal madde uygulayarak gerekli onarımı yapmış olacak.

Bu fütüristik Lamborghini’yi yollarda ne zaman görürüz bilinmez ama paylaşılan fotoğrafları, açıklanan özellikleri bile şimdiden heyecan uyandırmayı başardı.

Related posts

Bir cevap yazın