Subscribe Now
Trending News
22 Nis 2024

Blog Post

Kolanın Midenizde Neler Yaptığını İzleyin
Video

Kolanın Midenizde Neler Yaptığını İzleyin 

İzlemesi biraz zor olabilir…

Kolanın ve diğer gazlı içeceklerin sağlığınız açısından zararlı olduğu sıkça vurgulanır ve sağlığınızı koruma altına almak için koladan uzak durmanız gerektiği söylenir.

“Kola içmenin zararı yok” diyenlerdenseniz, henüz videoya geçmeden önce sizi her gün 10 kutu kola içen adamın hikayesini okumaya davet ediyoruz.

Bu da yeterli gelmezse, videoyu izlemeye başlayabilirsiniz.

Youtube hesabı Molten Science tarafından yayımlanan bu videoda, kola içtiğiniz zaman midenizde neler olup bittiğine dair bir deney gösteriliyor. Videoda, kullanıcı kolayı mide asidi olduğunu iddia ettiği sıvının içerisine döküyor. Kola, bardakta bulunan mide asidi ile temas kurduğu anda köpürmeye başlıyor. Bu köpürmenin, sizi cezbeden buz gibi bir bardak kolanın köpürmesine hiç benzemediği açık. Ardından, bardaktan duman çıktığını görüyoruz. Kullanıcı, bardağa dokunduğu zaman, bardağın bir hayli sıcak olduğunu söylüyor. Eline aldığı bir parça tahtayla da ortaya çıkan mide bulandırıcı görüntüyü biraz kurcalamaya başlıyor.

Daily Mail’in haberine göre, bu video Facebook’ta 9 milyondan fazla görüntülendi. Fakat videonun negatif eleştirilere maruz kalmadığını da söyleyemiyoruz. Zira, bazıları bardaktaki sıvının mide asidinin muntazam bir temsili olmadığını öne sürüyor. Kimisi ise deneyin tamamen bilimsel olduğunu iddia ediyor.

Video ister fake ister bilimsel açıdan doğru olsun, siz yine de kola içme alışkanlığınızı bir daha gözden geçirin.

Related posts

Bir cevap yazın