Subscribe Now
Trending News
17 Haz 2024

Blog Post

Kadınlara %10 Daha Çekici Görünün
Cinsellik & Kadınlar

Kadınlara %10 Daha Çekici Görünün 

Arkadaşlarınızdan gelecek küçük bir yardımla işleri yoluna koyun.

Ekibi toplayın, beyler bu gece dışarı çıkıyor! Hollanda’da gerçekleştirilen araştırmaya göre bir grup içerisinde olduğunuzda kadınlara daha çekici görünüyorsunuz.

Kadınlar bir gruptaki ortalama çekiciliğe göre %10 daha çekici görünen erkekleri seçiyorlar. Grup ne kadar büyük olursa, araştırmaya göre daha yakışıklısınız demek.

Araştırmacılar bu duruma ‘grup çekiciliği’ adını vermişler. Araştırmada bulunan, Tilburg University araştırmacılarından Dr. Job van Wolferen’e göre “Kalabalık bir grup içerisinde herkesi seçmek ve değerlendirmek daha zor. Bundan dolayı gruptaki çekici erkekler, az kişilik gruplardakilere göre daha çekici görülüyorlar.”

Van Wolferen’e göre grubunuzun Brad Pitt’i olmasanız bile (ve arkadaşlarınızın arasında olsanız dahi) bir kadının bakışını yakalamak için gruptaki her erkeğe rekabetçi bir avantaj sağlanabiliyor.

Bir ünlüyle partilediğinizi düşünün: Araştırmaya göre dikkat, cazibe merkezi siz olmasanız bile kadınlarla şansınız yaver gitmeyecek diye bir durum yok.

Yani arkadaşlarınızı toplayıp bara gitmenin vaktidir. Eğer arkadaşlarınız ortalarda yoksa, kız arkadaşlarınızla da dışarı çıkabilirsiniz. Van Wolferen’e göre ‘grup çekiciliği’ kadınlı, erkekli ya da karışık gruplarda da işe yarayabiliyor.

Related posts

Bir yanıt yazın