Subscribe Now
Trending News
16 Tem 2024

Blog Post

İş Yerinde Mastürbasyon Konusunda Uzmanlar Ne Diyor?
Cinsellik & Kadınlar

İş Yerinde Mastürbasyon Konusunda Uzmanlar Ne Diyor? 

Kafalar biraz karışık…

Size dilediğiniz kadar mastürbasyon yapabilirsiniz diyen ilk biziz galiba. Neden bunu söylüyoruz? Çünkü mastürbasyon yapmak, ereksiyonunuzu sağlama alıyor, prostat kanserine karşı koruyor, bağışıklığı güçlendiriyor, hatta seks süresini uzatıyor. Bu iddiaları destekleyen birçok araştırma var. Fakat biz yine de mastürbasyon meselesini kendi evinizde halletmenizden yanayız. Çünkü mastürbasyonu iş yerine taşıma fikrini destekleyen kişiler de var.

Örneğin, Metro yazarı Ellen Scott, geçtiğimiz hafta kaleme aldığı makalesinde, iş yerinde mastürbasyon yapmanın iş stresini azaltıp azaltmayacağını, sallanan verimliliği yükseltip yükseltemeyeceğini sorguladı. Kendi savunusuna destek veren bilim adamları da yok değildi. Bazı İngiliz psikologlar da bu iş yerinde mastürbasyon molaları vermenin stresle mücadele konusunda işe yarayabileceğini söylüyorlar.

Nottingham Trent University’den Psikolog Mark Sergeant, Metro’ya verdiği demeçte mastürbasyon molasının iş yerinde oldukça etkili olabileceğini söyledi. Ona göre, bu hamle ile kişi kendini ödüllendirebilir ve motive edebilir. Yani mastürbasyonu bir bakıma ödül gibi düşünebileceğimizi öne sürüyor. Meslektaşı Cliff Arnall da onunla hemfikir. Arnall, bu yöntemin kişinin üretkenliğini arttıracağını, sinirlerini yatıştıracağını, konsantrasyonunu geliştireceğini ve daha mutlu kılacağını söylüyor.

İlginçtir ki, iş yerinde mastürbasyon yapmak konusunda Arnall’ın iki büyük endişesi bulunuyor. İlk olarak, eğer orgazm olamazsanız, yani, öğle arasında işinizi aceleyle bitirmeye çalışırken strese girer ve işi bir türlü bitiremezseniz, tepenizin daha da atacağı kesin. Ayrıca, iş arkadaşlarınızla ilgili fanteziler kurmanız da sorun yaratabilir ve bilişsel bozukluğa yol açabilir.

İşi biraz daha mikroya taşıyalım ve Ellen Scott’un kendi çevresine göz atalım. Scott’un patronu Holly Royce, iş yerinde mastürbasyon yapma konusunda konuşurken, Scott bunu yaparsa kendisinin rahatsız olacağını söylemiş.

Biraz da istatistiklere bakalım: Geçtiğimiz yıl Guyfi tarafından yapılan bir araştırmada, New Yorklular’ın %40’ının mesai saatlerinde mastürbasyon yaptığı ortaya çıkmıştı.

Related posts

Bir yanıt yazın