Subscribe Now
Trending News
21 Tem 2024

Blog Post

Güne Daha Sağlıklı Başlayın
Wellness

Güne Daha Sağlıklı Başlayın 

Sağlıklı yaşam uzmanları kahvaltıyı atlamanın neredeyse yedi büyük günahtan biri olduğunu söylüyor. Sağlığınız için enteresan fikirlerimiz var:

YUMURTA 

İster omlet yapın ister haşlayın, yumurtanıza biraz zerdeçal ekleyin. Son derece sağlıklı olan bu baharat antienflamatuvar özelliklere sahip. Sarı (eklediğiniz
yemeğin rengini değiştirecek kadar güçlü pigmente sahip) renkli ve neredeyse tatsız baharat bağışıklık sistemini destekliyor, insülini dengeliyor.

YULAF

Dilediğiniz sütle hazırladığınız, kuruyemiş ve meyvelerle zenginleştirdiğiniz yulaf lapası gayet sağlıklı bir kahvaltı. Bu konuda size verebileceğimiz tek tavsiye protein içeriğini yükseltmeniz olur. Kâsenin üstüne eklenmiş az yağda kızartılmış göz yumurta veya dana bacon iştah açıcı alternatifler.

GEVREK

Karın doyurmanın en kısa yoludur. Markalar da sizi kısa yoldan mutlu etmek için şekere yüklenir. Tek başına buğday rüşeymini sindiremiyorsanız, en azından tatlı kahvaltılık gevrekleriyle görece tatsız ve sağlıklı olan tahılları birlikte tüketin. Taze meyveler tat ve antioksidanın yanında lif desteği de sağlar.

SMOOTHIE

Yağı atlamayın. En sağlıklı meyve ve sebze suları protein, karbonhidrat ve faydalı yağların ideal dengesinden oluşur ama çoğumuz bu basit gerçeği unuturuz.
Smoothie’lerinize küçük bir avokado, keten tohumu veya Hindistan cevizi yağı veya omega-3 ilavesi için kenevir ya da chia tohumu ekleyin.

Related posts

Bir yanıt yazın