Subscribe Now
Trending News
25 Mar 2023

Blog Post

Four Seasons Hotels Istanbul Zengin İftar Sofralarını Ramazan Ruhunu Yansıtan Yeniliklerle Sunuyor
Genel

Four Seasons Hotels Istanbul Zengin İftar Sofralarını Ramazan Ruhunu Yansıtan Yeniliklerle Sunuyor 

Four Seasons Hotel Istanbul at the Bosphorus

Four Seasons Hotel Bosphorus, bu yıl gelenekselleşen zengin açık büfesinin yanı sıra, sunduğu keyifli ortam ile de Ramazan ayının en gözde mekânı olmaya hazırlanıyor. Boğaz’a hâkim benzersiz atmosferi ile dikkat çeken Aqua’nın fasıl grubu eşliğinde sunacağı açık büfesinde, lezzetli iftariyeliklerden, serin şerbetlere, geleneksel zeytinyağlılardan, barbekü çeşitlerine, dönerden odun fırınında hazırlanan pide çeşitlerine kadar iştah açıcı seçenekler yer alıyor. Ramazan boyunca otelde düzenlenecek “Ramazan Şenliği”nde misafirler, iftarı beklerken izleyecekleri Semazen Gösterisi ile ruhlarını da besliyor. Aynı zamanda dileyen misafirlere geleneksel ebru ve kaligrafi sanatçıları tarafından hazırlanan eserler hediye ediliyor.

Terasın en güzel noktalarından birinde konumlanan Ocakbaşı Restaurant’ın çevresindeki 14 adet cam iglo ise İstanbul Boğazı’nın kıyısında, eşsiz bir manzara eşliğinde, zengin ve lezzetli içeriğe sahip set menüyü misafirleriyle buluşturuyor. Bu özel set menüye soft içecekler, kahve ve çay eşlik ediyor. Aynı zamanda cam iglolar, sahur keyfini sevdikleriyle birlikte sıcacık bir atmosferde yaşamak isteyen konuklar için de benzersiz bir seçenek oluşturuyor. 

Aynı zamanda otel bu yıl ilk kez Boğaz’ın yanı başındaki terasında ‘İftar Sofrası’ ismiyle şirketlere ve büyük gruplara özel, set menünün servis edileceği ayrıcalıklı bir iftar seçeneği de sunuyor.

Four Seasons Hotel Istanbul at Sultanahmet

Four Seasons Hotel Sultanahmet Tarihi Yarımada’nın kalbinde, geleneksel tatlardan oluşan özel menüsüyle misafirlerini ağırlıyor. Otelin yeşilliklerin çevrelediği, kuş sesleriyle dolu, huzurlu avlusunda konumlanan Seasons Restaurant’ın zengin iftar menüsünde, özenle hazırlanan yemek ve şerbetler, salata ve peynir seçenekleri, zeytinyağlılar ve iftariyelikler bulunuyor. Ülkemizin yöresel ve geleneksel tatlarından oluşan, özel olarak haftalık hazırlanan sıcak büfe ise Ramazan ayının bereketine yaraşır biçimde her hafta konuklarına farklı menüler sunuyor.

Related posts

Bir cevap yazın