Subscribe Now
Trending News
23 Tem 2024

Blog Post

Evliliğin Sağlık Avantajları
Wellness

Evliliğin Sağlık Avantajları 

Evlilikten kaçıyor musunuz? Bir daha düşünün.

Hayatta dört gözle beklediğiniz şeyler arasında evlilik belki de hiçbir zaman zirvede yer almamıştır. Biraz düşünelim: Bir başkasıyla seks yapma ihtimaliniz sıfırlanacak, hafta sonlarınız çocuklarınızla ilgilenmekle geçecek, 5 yıl sonra ise konuşacak hiçbir şeyiniz kalmamış olacak. Sanki evlilikten değil de, bir sürgünden falan bahsediyoruz gibi duruyor. Ta ki bilim işin içine girene kadar: Çünkü bilimsel açıdan bakıldığında, evli erkekler adeta bir rüyanın içinde yaşıyorlar. Institute of Family Studies araştırmalarına göre, evli erkekler daha fazla kazanıyorlar, daha fazla mutlu oluyorlar, çok daha iyi seks yapıyorlar. İnanmıyor musunuz? İspatlayalım öyleyse…

Evli Erkekler Daha Fazla Para Kazanıyor

Çalışmalar gösteriyor ki damatlık giyen erkekler daha fazla çalışıyor, daha akıllı oluyor ve işten çıkarılma ihtimalleri de daha az oluyor. Evliliğin ardından banka hesaplarınızın da yüzü gülmeye başlıyor. Çünkü evli erkekler, bekar erkeklere göre %10-40 daha fazla kazanıyorlar.

Evli Erkeklerin Seks Hayatları Daha İyi

Evli erkeklerin %51’i seks hayatlarından aşırı memnun olduklarını söylerken, partnerleri ile birlikte yaşayan erkeklerin %39’u ve bekar erkeklerin %36’sı bu cümleyi kurabiliyor. Bu tatminin nedeni ise hayatınızın sonuna kadar tek bir insana ait olma hissi.

Evli Erkekler Daha Uzun Yaşıyor ve Daha Mutlu Oluyor

Evli erkekler, bekarlara kıyasla 10 yıl kadar daha uzun yaşıyor. Bunun nedeni, sağlıklarını sürekli gözeten bir diğer kişi ile birlikte olmaları. Evli olduğunuzda, belki de sorumluluk hissi ile sağlığınıza daha bir dikkat eder oluyorsunuz. Sadece fiziksel sağlıktan da bahsetmiyoruz. İşin içinde mental sağlık da var: Evli erkekler, bekar olanlara kıyasla 2 kat daha mutlu oluyorlar.

Related posts

Bir yanıt yazın