Subscribe Now

Trending News

26 Mar 2023

Blog Post

Dünyanın En Hızlı 5 Arabası
Otomobil

Dünyanın En Hızlı 5 Arabası 

Arabaların tarihinde hiç bir zaman en güzel otomobil sıralaması yapılamaz ancak dünyanın en hızlı arabaları sıralaması yapılabilir. Günümüzde hız tutkunlarının her zaman takip ettiği bu araçlar özel ve sınırlı sayıda üretilmekte. Dünyaca ünlü markalar tarafından üretilen bu araçların hızları ise dudak uçuklatacak cinsten.

5/ SSC Ultimate Aero – 412 km/h

3 yıl boyunca dünyanın en hızlı aracı ünvanını elinde tutmuş V8 motor, çift turbo 6,8 litre motora sahip olan araç tasarımının yanı sıra hız bakımından da çok etkileyici. 412 km/h rekoruna karşı fiyatı 650 bin dolardır.

4/ RUF 9ff GT9-R – 413 km/h

Ruf’un üretim fabrikası Porsche’dir. Tasarım olarak da 911’i andırmaktadır. Özel bir üretim ile ortaya çıkan 9ff GT9-R, 1200 beygir gücündedir. 4 litrelik ve 6 silindirli boxer motora sahip olan araç 413 km/h hıza ulaşmıştır. Dünya üzerinde özel araçlar arasında yerini almıştır.

3/ Koenigsegg Agera R – 418 km/h

Özel araçlar arasında her zaman yerini alan Koenigsegg Agera R modelinde 1140 beygirlik 5 litre V8 motor kullanmakta. Firmanın sahip olduğu yüksek teknoloji ile ortaya çıkan bu araç listede 3. sırada yerini alıyor.

2/ Bugatti Veyron Super Sport – 434 km/h

Hız tutkunlarının yakından tanıdığı, özel araçlar konusunda kendi reklamını en iyi yapan Bugatti kaybettiği ünvanı tekrar almak için Veyron Super Sport modelini özel olarak üretti. 2.2 milyon dolar fiyatı olan aracın bütün hepsi satıldı.

1/ Hennessey Venom GT – 434,1 km/h

Venom GT Corvette motoru kullanmakta. Tabi herkesin bildiği Corvette değil. Çok ağır modifiye edilen motor artık başka bir boyuta ulaşmış. Ünlü yarışçı John Hennessey tarafından üretilen bu araç şuanda dünyanın en hızlı aracı olma ünvanını taşıyor.

Related posts

Bir cevap yazın