Subscribe Now
Trending News
02 Ara 2023

Blog Post

Daha İlgi Çekici Bir Erkek Olmanın 12 Yolu
Cinsellik & Kadınlar

Daha İlgi Çekici Bir Erkek Olmanın 12 Yolu 

Dünya asla dönmeyi bırakmıyor ve dünyanın içinde biz de dönerken her gün gelişiyoruz. En büyük kaygımız ve isteğimiz ise diğer insanlar tarafından daha ilgi çekici bulunmak. İşte biz de tam bu noktada devreye giriyoruz ve size daha ilgi çekici gözükmeniz için tavsiyelerde bulunuyoruz.

Genelde tercih etmediğiniz ve tüketmediğiniz bir yiyeceği sipariş verin: 

Her seferinde daha önce tercih etmediğiniz yemekleri seçerseniz, günün sonunda yemek kültürünüz de gelişir. Eğer dünyada binbir çeşit farklı yemek olmasaydı, gurmelik ortaya çıkmazdı öyle düşünün. Kadınlar ve erkekler ( yani en azından büyük bir kısımları ) ya yemek yapmaktan ya da yemek yemekten hoşlanırlar. Dikkat çekici olmak istiyorsanız kusma dürtünüzü de eğiterek, hiç denenmemiş yiyecekleri deneyebilecek kıvama gelmelisiniz. 

Kendi şirketinizde çalışıyorsanız, biraz rahat takılın:

Herkes bu şansa sahip olamayabilir ama ufak ya da büyük, eğer kendinize ait bir şirketiniz varsa şanslısınız beyler. Çünkü insanlar üzerinde otomatik olarak daha çekici bir haldesiniz. İş veren ve sahip olduğunuz işin bütün sorumluluğu üzerinizde olsa da yine de istediğiniz saatte istediğinizi yapma şansınız var ve bu da özellikle bu dönemlerde bulunmaz bir nimet. Değerini bilin ve kendinize bu şansı yaratmaya çalışın. 

Okuyun, okuyun, okuyun:

Kitapçılar, sahaflar, biyografi kitapları, çizgi romanlar, romanlar, şiir kitapları, yemek kitapları, kitaplar her yerde. Kötü bir kitap bile içinde iyi bir şeyler barındırıp size bir şeyler öğretebilir. Kitap alın ve kitapları yalandan okumayın. Her konuda ciddi anlamda fikir sahibi olmanın tek yolu buradan geçiyor, sevseniz de sevmeseniz de, biz uyarmış olalım. 

Farklı müzik türleri dinleyin:

Evet, genel bir kural olarak, insanlar büyürken dinledikleri müzik türüne hayatları boyunca sadık kalıyorlar. Asla evrilmeyi bırakmıyoruz ve başka türde müzik dinlemek geçmişinize ihanet etmek değil. Dünya üzerinde yüzlerce farklı müzik çeşidi var ve hepsine ulaşabilmek çok kolay. Ne kadarına ulaşabiliyorsanız dinleyin. Farklı müziklerin kültürüne sahip olmak sizi otomatik olarak çekici yapacak. 

Özel hayatınızı çok da ortaya sermeyin:

İnternet harika bir buluş, sosyal medya şahane, evet, ama o kadar. Her ne kadar hayatımızın ne kadar eğlenceli olduğunu paylaşırken mutlu olsak da bu durumun gizli ve tehlikeli bir narsistliğe gittiği de uzmanlar tarafından tartışılıyor. Şunu unutmamak gerekir; gizemli olmak ilgi çekicidir. Biraz geri adım atın. Bırakın insanlar nerelerde, ne yaptığınızı merak etsinler. 

Hobi edinin:

Öncelikle sizinle hobi olmayan şeylerin listesini paylaşalım: sinemaya gitmek, tatil yapmak, içki içmek, uyumak, playstation oynamak, kendinize sandviç hazırlamak.. Hayatınız bunlardan oluşuyorsa, bunlar hobi değil arkadaşlar. Mesela balık tutmak bir hobidir veya resim yapmak, dans etmek, yelken yapmayı öğrenmek. Bunları daha da geliştirebilirsiniz. Birçok hobi edinin ama birinde uzman olun. Emin olun çekici gözükeceksiniz.

Stilinizi keşfedin ve ona sadık kalın:

Her moda olan şeyi üzerinize giydiğinizde ve yakıştıramadığınızda bu sizi dikkat çekici değil komik yapar. Bu sebeple kendinize ait bir tarzınız olmalı, trendleri de kendi tarzınız üzerine yorumlayabilirsiniz. İnanın daha dikkat çekici olacaksınız. 

Yapmak istediklerinizin not edin ve uygulayın:

Ulaşılabilir hedeflerinizi bir liste yapın. Hem unutmazsınız ve uygulamanız daha kolay olur, hem de düzenli bir insan daha sorumluluk sahibi gözükeceğinden daha ilgi çekicidir. Bu durum insanlar size hayat hakkında sorular sorduğunda yanıtlarınız olduğu ve olacağı anlamına da gelir. Yapacak hiçbir şeyi olmayan bir insan görüntüsünden uzak durun. 

Gezebildiğiniz kadar gezin, görebildiğiniz kadar yer görün:

Eski zamanlarda bunu gerçekleştirmek zordu ama şu anda kolay. İnkar etmeyin, artık uçuşlarınızı 1 sene öncesinden bile ayarlayabilirsiniz, hem de oldukça ucuz fiyatlara. Aman seneye gideriz, şimdi ona para mı harcayayım dediğiniz zamanlar elbet var ve olacak. Ancak mümkün olduğunca bu hayıflanmaları azaltın. Gençken gezin, ileriki yaşlarınız da anlatacağınız hikayeler, ilgi çekeceğiniz anlarınız olsun. 

Diğer insanları dinleyin:

İletişim bizi hayvanlardan ayıran en önemli şey. İletişim kurmak önemli. Karşılıklı fikir alış verişlerini sosyal medya üzerinden yapmak yerine, bire birken insanlarla yapın. Fikirleriniz olduğunu ve karşınızdaki insanların da fikirlerine saygı duyduğunuzu gösterin. 

Kendi imzası olan aksesuar alın:

Burada kastetiğimiz binlerce lira verip aldığınız bir Rolex eğil. İmkanınız varsa onu da alın tabii ki. Bahsettiğimiz karşı tarafın zihninde kalacak, sizinle simgeleşecek bir aksesuarınız olsun. Bu bir çorap, vintage bir saat, kemer olabilir. Modası geçmeyen, trendlere kurban gitmeyen ve sizi yansıtan bir aksesuarınız olsun. 

Güncel konulara hakim olun:

Güncel olan yani şu an olan her şey hakim olduğunuz noktada sizi ilgi çekici kılar. Bir konuya bu siyaset, spor, magazin her ne olursa, herkesten önce hakim olmanız sizi o konu hakkında donanımlı kılar. Donanımlı olursanız söyleyecek sözünüz olur ve dinlenirsiniz ve pek tabii ki sosyalleşirsiniz. 

Related posts

Bir cevap yazın