Subscribe Now
Trending News
23 Tem 2024

Blog Post

Cinsellikte Yeni Dönem: Dijiseksüellik
Cinsellik & Kadınlar

Cinsellikte Yeni Dönem: Dijiseksüellik 

Uzmanlar dünyanın dijitalleşmesi ile insanların cinsel tercihlerinin robotlardan yana olacağını savunuyor.

Kanadalı bilim insanları, Cinsellik ve İlişki Terapisi Dergisi’nde (Journal of Sexual and Relationship Therapy) yayımlanan bir makalede, gelişen yapay zeka ve robot teknolojisinin dijiseksüellik adı verilen yeni bir cinsel eğilimi ortaya çıkaracağını belirtti.

Manitoba Üniversitesi’nden Profesör Neil McCarthour “Artık sanal seks döneminin başladığını kendimizden emin bir şekilde söyleyebiliriz. İnsanlar robot partnerleriyle yakın ilişkiler geliştirecek. Robotlar insanların isteklerini ve insan partnerlerin yapmayacağı şeyleri yapmaları için sipariş üzerine geliştirilecek.” dedi.

Dünyada vatandaşlığa sahip olan ilk robot Sophia’nın aile kurmak istediğine yönelik söylemleri ve Seks Robotları Yolda (The Sex Robots are Coming) isimli belgeselde ABD’li bir mühendisin, robotuyla haftada 4 kez birlikte olduğunu açıklaması da McCarthour’u doğrular nitelikte. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte birçok kişinin robotlarla seksi gerçek bir insanla seks yapmaya tercih etmesi çok konuşulacak gibi duruyor.

Related posts

Bir yanıt yazın