Subscribe Now
Trending News
29 May 2024

Blog Post

BMW 8 Serisi Üretime Başlıyor
Otomobil

BMW 8 Serisi Üretime Başlıyor 

Alman marka, merakla beklenen 8 Serisi’nin üretimine 2018 yılında başlanacağını açıkladı.

BMW’nin efsane modellerinden 8 Serisi’nin yeni nesli tanıtıldıktan sonra birçok kişinin ilgisini çekmeyi başarmış ve yollara ne zaman çıkacağı merak konusu olmuştu.

İlk kez konsept formu ile bu yılın başlarında yüzünü gösteren yeni nesil 8 Serisi, 2018 yılında ‘Coupe’ karoser tipi ile Amerika ve Avrupa’da yollarda olması bekleniyor. Üstü açılabilen ‘Convertible’ versiyonu için ise 2019’u beklemek gerekecek.

8 Serisi, direkt olarak Mercedes-Benz S Serisi Coupe ve Cabriolet modellerine rakip olması ve BMW’nin yıllardır bu kulvardaki boşluğunu doldurması bekleniyor.

Yeni nesil 8 Serisi’nde, kardeşi 7 Serisi’nde kullanılan motorlardan; turbo beslemeli 3,0 lt’lik altı silindirlinin yanında M760Li xDrive’da kullanılan çift turbo destekli 6,6 lt’lik V12 motorlara yer verilecek. Ayrıca yeni M5’te bulunan 600 HP güç üreten 4,4 lt’lik çift turbo destekli V8 motor da yeni 8 Serisi’nde alternatifler arasında bulunacak.

BMW 8 Serisi’nin ilk kez 2018 Mart ayında düzenlenecek olan Cenevre Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkacağı tahmin ediliyor.

Related posts

Bir cevap yazın