Subscribe Now
Trending News
19 May 2024

Blog Post

BABYLON’UN SERİSİ YENİ YERLİ’NİN ÜÇÜNCÜSÜ CİHANGİR ASLAN, HEDONUTOPİA VE DAHA FAZLASI İLE DEVAM EDİYOR
Eğlence

BABYLON’UN SERİSİ YENİ YERLİ’NİN ÜÇÜNCÜSÜ CİHANGİR ASLAN, HEDONUTOPİA VE DAHA FAZLASI İLE DEVAM EDİYOR 

Babylon’un yerli müzik sahnesinin yeni ve genç yeteneklerini New East Waves iş birliği ile bir araya getirdiği “Yeni Yerli” konserlerinin üçüncüsünde; Cihangir Aslan, Hedonutopia, Ethnic Universe by Majnoon ve Superyakachi ile 12 Nisan Cuma akşamı Babylon’a konuk oluyor.

İstanbul çıkışlı elektronik müzik sanatçısı Cihangir Aslan; deneysel, etnik ve minimal tekno tınıları taşıyan ilk albümü “Roots”u 2018’de Subroomer Records etiketiyle yayımladı. İlk audiovisual performansını geçtiğimiz sene Sonar İstanbul’da sergileyen Cihangir Aslan, İstanbul’da birçok farklı mekanda electronica ve downtempo live performanslarıyla yer aldı.

İsmini “Arzu Ütopyası”ndan alan Hedonutopia, 2008’de İzmir’de bir araya geldi. 2016 yılında Radyo Boğaziçi’nin düzenlediği “Battle of the Bands”e katılan ekip, aldığı birincilik ödülü ardından ilk albümleri “Ucube Dizayn”ı aynı sene içerisinde yayımladı. Grup, 2017 senesinde ikinci albümleri “Yarı Cennet”i paylaştı. Elektronik ritimler, uçuşan melankolik melodiler ve derinlikli vokaller eşliğinde geniş ölçüdeki deneysel üretimlerinin yer aldığı üçüncü albümleri “Yakamoz Sandalı”, 2018’in son aylarında dinleyicileriyle buluştu.

Radio İstanbul’un kurucusu DJ Khaikhan’ın çevresinde kurulan Majnoon; etnik, modern oryantal, psikedelik ve dünya müziği tarzlarını bir araya getirerek geleneksel müziği günümüz bakış açışıyla tekrardan yorumluyor ve yeni jenerasyona aktarıyor. Müziğin evrenselliğini performanslarında yansıtma amacı güden gruba “Ethnic Universe” projesinde; çello, kanun, perküsyon, bağlama, darbuka, kabuki, Balaban, kabak kemane, klarnet ve ney gibi enstrümanlar eşlik ediyor.

Uzun seneler boyunca konserler, festivaller ve partiler düzenleyen Sinan Yağcı, geçtiğimiz senelerde Dance & Techno Festival ve One Love Festival direktörlüğünü yürüttü. “superyakachi” ismiyle, son 5 sene içerisinde “Into Nature” ve “Owl” isimli iki kısaçalar yayımladı. Prodüksiyonlarında kendi form ve sound’unu oluşturmaya çalışırken; genelde neşeli, bazen karanlık melodilerle üretim yapan superyakachi; DJ setlerinde deep house yelpazesinin içinde gezinirken ambient ve etnik seçkilere de yer veriyor.

Related posts

Bir cevap yazın