Subscribe Now
Trending News
06 Ara 2023

Blog Post

Akıllı Telefonları Daha Etkili Kullanmanızı Sağlayacak 4 Pratik Özellik!
Teknoloji

Akıllı Telefonları Daha Etkili Kullanmanızı Sağlayacak 4 Pratik Özellik! 

Akıllı telefonlar günlük hayatta pek çok işe yarıyor. Fakat yine de çoğu kişinin bilmediği bazı pratik çözümlere de sahipler.

Teknolojinin her zaman kısayolları, pratik çözümleri vardır. Bu çözümleri keşfetmek size hem zaman kazandırır, hem de binlerce TL verdiğiniz cihazları daha işlevsel kullanmış olursunuz. O halde gelin akıllı telefonlarımızın bizlere sunduğu ama herkesin bilmediği 4 ‘gizli’ özelliğine bir göz atalım.

1/ HIZLI ŞARJ 

Her telefon hızlı şarj teknolojisini desteklemez. Fakat her telefonu, normalden daha hızlı şarj etmenin bir yolu vardır. Akıllı telefonlar hücresel veriye, Wi-Fi’yi bağlandıklarında ya da konum servisleri açıkken siz hiçbir işlem gerçekleştirmeseniz dahi ekstra güç tüketirler. Eğer zamanınız da şarjınız da azsa, telefonunuzu uçak modunu aktif ederek şarj etmek size önemli miktarda zaman kazandıracaktır.

2/ METNİN ANINDA SİL 

iPhone ve iPad sahipleri, bir metni silmek için silme tuşuna basıp beklemek zorunda değiller. ‘Geri almak için salla’ özelliği sayesinde bir metnin tamamını silmek için cihazı sallarken geri al tuşuna basmanız yeterli.

3/ FAREYİ UZAKTAN KONTROL EDİN 

iOS’da Mobile Mouse Remote, Android’de Remote Mouse uygulamasını kullanarak, herhangi bir fiziksel fare kullanmadan akıllı telefonunuz ile fare imlecini kontrol edebilirsiniz.

4/ DENGE SEVİYESİ 

Telefonunuzda jiroskop başta olmak üzere pek çok sensör bulunur. Bu sensörler sayesinde cihazınızı bir hassas su terazisi olarak rahatlıkla kullanabilirsiniz. Elbette size ölçümlerinizi gösterecek bir uygulama gerekiyor. Bunun için ON Level uygulamasını kullanabilirsiniz.

Related posts

Bir cevap yazın